| Jigokunokishi a întrebat:

Daca fac genuflexiuni, mai multe serii a cate 20, 30 de repetari + ridicari pe varfuri si eventual fandari(toate cu greutatea corpului) e ok sa merg in aceeasi zi la alergat si sa bag vreo 8-10 km? Multumesc anticipat! happy

4 răspunsuri:
| DanielHX a răspuns:

Nu iti recomand sa alergi 8-10km.Este destul de mult.Mai ales in aceeasi zi dupa antrenament, in niciun caz.Muschii au nevoie de odihna ca sa ai rezultate.Si nu uita, conteaza foarte mult alimentatia.

| neutrino a răspuns:

Depinde de ce scop ai. Daca doresti sa dai jos cateva kilograme si sanatatea iti permite, atunci totul este ok, dar ai grija si la ce, cat si cand mananci.

| Subasu_David_1995 a răspuns:

E ok, dar poti alerga cati km poti tu pe zi. In timp vei putea alerga si 8 km. happy

| AntrenorFitness a răspuns:

Iti recomand sa incepi cu alergarea, apoi exercitiile de forta. E foarte Ok! Trage tare.