| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Sunt fata.am 17 ani.credeti ca ma pot ajuta intr-un fel aceste exercitii daca le fac in fiecare zi? daca da cum ma pot ajuta? funda la cel mai bun si explicit raspuns.acesta este exercitiul:4 serii de abdomene a cate 20 de repetari, 4 serii de genoflexiuni a cate 20 de repetari, 3 serii de flotari(la perete)a cate 10 repetari, 3 serii de fandari acate12 repetari, sarituri din departat in apropiat o serie a cate 20 de repetari, sarituri in sus o serie a cate 30 de repetari, ridicari pe varfuri o serie a cate 30 de repetari.cum ma pot ajuta aceste exercitii?

Răspuns Câştigător
| Evelyne13 a răspuns:

Dupa parerea mea ei evea rezultat dupa aprox 3 saptamanihappy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți ajută masa musculară prin tonifiere și creșterea forței.
O încălzire înainte și faci toate exercițiile în fiecare zi, nu grupate pe zile.
Evită grăsimile de orice fel.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Legiuitoarea a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Bună.
Pierzi în greutate dacă ai și alimentație săracă în calorii.
Pa, pa.

| Ecou a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Ok daca vrei sa slabesti imi pare rau dar cu asa ceva nu vei reusi! ai nevoie de exercitii cardio, alergat, bicicleta, sarit coarda, inot iar dupa acea poti adauga abdomene si restul exercitiilor de tonifiere! Dar daca cu exercitiile care le faci vrei sa iti mentii forma este destul de ok

Răspuns utilizator avertizat
| Ecou a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Pai atunci e foarte bine, ma bucur! thumbs up

| KatnissEverdeen a răspuns:

Pai normal ca te ajută... in acest fel te mentii in forma (o să ai impresia că ești plină cu energie ), ții grăsimile departe de tine, tonifiezi mușchii și in același timp abordezi un stil de viață sănătos... Sănătate, că-i mai bună decât toate!
Pa ...pa