| Burzea a întrebat:

Salutare, dețin un mtb rockrider cu roți de 27, 5 cu frâne pe disc, roata spate având 9 viteze. Aș vrea să i pun roți de 29 pentru ca fac drumuri lungi și pedalez foarte mult. S ar potrivi? Și dacă da, ați putea să mă ajutați cu un link de unde să le cumpăr?

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Cel mai probabil nu merge, cadrul pentru roti de 27.5 e mai mic, la fel si furca.

Exista insa si exceptii, dar fara sa gasesti o roata de 29 ca sa testezi nu o sa stii. Mergi cu bicicleta la un prieten care are roti pe 29 si roaga-l sa te lase sa o testezi. Dureaza 3 minute.

| VoidEternal a răspuns:

De cumparat vezi pe marosbike, playbike, probike, hervis, afisport, etc.