| barcelona96 a întrebat:

Intrebare pentru cei care au habar de asa ceva..Este vorba de Sala (fitness). Ce ziceti... Iau la inceputul antrenamentului creatina+oxid nitric (pastila), iar la sfarsitul antrenamentului Proteine de la Whey cu vanilie. Cu alimentatia stau foarte bine adica la fiecare masa consum fie carbohidrati fie proteine. Este OK? am 17 ani 1, 85. Fac sala de 1 an, dar nu am luat aceste suplimente de 1 an. am aproape 3 luni de cand am inceput aceste combinatii. pana atunci am luat aminoacizi. Ce ziceti este ok combinatia mentionata la inceput? pentru a creste frumos in masa? Multumesc pentru raspuns! dau funda!

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Normal ca orice masa contine fie carbohidrati fie proteine ca altceva nu are ce sa fie decat grasimi, iar alimentele care contin doar grasimi sunt putine. Conteaza din ce provin carbohidratii de altfel cantitatea lor la fel si in cazul proteinelor.

In principiu este ok cu suplimentele cum ai scris. Creatina si NO inainte apoi concentrat proteic dupa

1 răspuns:
| greyhound a răspuns:

Se vede clar ca esti un guru al fitness-ului.
La o masa trebuie sa mananci si si, nu fie fie.
Si daca iei ON, nu vad sensul creatinei inainte de antrenament. Bag-o cu whey-ul (btw whey nu e un brand)