| medeelyna a întrebat:

Stie careva daca mersul pe role ma face sa slabesc? sau ma ajuta cumva la fizic ma refer ? funda :X

Răspuns Câştigător
| stefanradu a răspuns:

Buna Medelyna.
Da, mersul pe role este foarte bun pentru slabit. Alte exercitii interesante, gasesti aici: http://hunkbody.ro/cele-mai-bune-exercitii-cardio-ca-sa-arzi-grasimea/

3 răspunsuri:
| xcristix a răspuns:

Nu te lua dupa ala bala portocala 2011, el habar nu are de slabit si se baga si el in seama ca soarecele in branza,orice activitate te ajuta la slabit. daca vrei sa slabesti tine o dieta cu fructe si legume multe,secretul este sa arzi mai multe calorii decat mananci,si orice activitate iti te ajuta,cu cat e mai grea activitatea respectiva si cu cat o practici un timp mai indelung cu atat mai bine, pentru ca atunci cand faci un exercitiu ai nevoie de energie si atunci metabolismul arde mancarea si o transforma in energie, iar cand mancarea se termina iti arde grasimea corporala si o tranforma in energie

| medeelyna explică (pentru xcristix):

Multumesc de raspunsuri! asta o sa fac de acum inainte va multumesc!

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Nu că faci mai puțin efort, decât dacă ai umbla cu picioarele tale.