| thegame12 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa-mi accelerez metabolismul?

5 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Consumă alimente cu conținut mare de fibre: cereale și pâine integrală, mere (conțin celuloză, bun pentru tranzitul intestinal).
În general consumul de fructe și legume proaspete completate cu exerciții fizice (la libera alegere ce exerciții faci) și lichide (apă plată, ceai - verde etc). Baftă!

| FeriFerika a răspuns:

Mananca de 4-5 ori pe zi dar cate putin asta in cazu in care faci sport, bea multa apa, nu manca gras, si mananca fructe sunt bune, si putina alergare nu strica, spor la treaba!

| johnstone a răspuns:

Cu exercitii cardiovasculare de tip HIIT, antrenamente cu greutati, cel putin 5 mese cu un consum ridicat de proteine (la intervale regulate), alternand cantitatea de carbohidrati in functie de zilele de antrenament si repaus, marind sensibilitatea la insulina, dormind cel putin 8 ore, reducand stresul psihic, renuntand la alcool, mentinand o stare optima de hidratare.

| pizzahut a răspuns:

Mananca fainoase! Nu exagera deoarece aceasta accelerare poate deveni foarte usor o dereglare.