| maradona10 a întrebat:

Stiti vreun site online de pariuri sportive unde nu va cere copie dupa un act de identitate ca sa poti sa iti scoti banii?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu exista un asemenea site. Trebuie sa aiba si ei garantia ca cel caruia ii dau banii este major. Fie ca iti place sau nu, asa este normal.

| maradona10 explică (pentru AFR81):

Da dar cred ca sti, ca un act de identitate nu se da asa usor acolo se afla cnp deci se poate face multe daca ajunge pe maini gresite cred ca intelegi. macar daca ti-ar fi dat voie sa cenzurezi datele importante din buletin sa ramana doar varsta si poza etc

| AFR81 a răspuns (pentru maradona10):

Inteleg ce zici, dar asa merge treaba. Si la agentie cand castig, dau CNP-ul pe spatele biletului. Altfel nu primesc banii. La online la fel. Nu am avut probleme pana acum si nici nu cred ca o sa am. CNP-uri il dai si la doctor, CNP-ul il dai si cand inchei o tranzactie importanta, CNP-ul il dai in mai multe cazuri. Ai perfecta dreptate sa fii rezervat, insa altfel nu poti retrage. Asta e politica lor.

| CuriousStuff a răspuns:

Toate iti cer ca sa vada daca ai peste 18 ani. Daca ai peste 18 ani nu e nicio problema, verificarea aia se face in cateva minute. Daca nu ai si ti-ai facut contul pe numele tau poti sa-ti iei adio de la banii aia. Sau eventual sa astepti sa faci 18 ani si sa-i scoti atunci.

| CojocariuLaurentiu93 a răspuns:

Din pacate toate site-urile de pariuri care activeaza si in Romania, sunt obligate prin noua lege sa solicite actele de identitate a jucatorilor.