| catacata20076 a întrebat:

Stiu ca inca e augut dar vreau sa imi iau un Mountain Bike si ma intrebam cum intretinem bicicleta cand o sa vina iarna? O las pur si simplu in garaj cu o patura peste timp de 3 luni, sau mai trebuie verificata? Mentionez ca nu o sa o folosesc iarna.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este nevoie de cine stie ce ingrijiri. Poti sa o duci la curatat la un atelier apoi o speli si apa si detergent de vase si gata. Nu este obligatoriu sa pui patura peste ea. Te asigur eu ca nu ingheata! Poti sa pui doar o folie de plastic pentru acoperit mobila la zugravit ca sa n-o acopere praful. Se gasesc la magazinele cu materiale de constructii sau metalo-chimice.

4 răspunsuri:
| catacata20076 explică (pentru Salontanul):

Mersi mult!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru catacata20076):

Multumesc si eu!

| catacata20076 explică (pentru Salontanul):

Apa si detergentii nu afecteaza lantul, butucii etc?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru catacata20076):

Ala-i otel de inalta calitate! Nu.