| KinderMax a întrebat:

Sunt la inceput si m-as apuca sa fac 100 flotări pe zi si niste exerciții cu gantera de 10 kg, păreri?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Alimentia conteaza in primul rand, du-te la sala.

| sierra1 a răspuns:

Dacă poți, fă-le dar ține-ne la curent cu evoluția!

ok?

| Catrice a răspuns:

Sa fii sănătos.

| Fatamuntilor a răspuns:

100 de flotari pentru inceput mi se pare mult! Eventual in etape cate 10 in mai multe serii si cu pauze de cateva minute! Muschii nu sunt obinuiti sa ii supui la efort dintr-o data!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dwayne Johnson în devenire.

| AmandinaDragan a răspuns:

Trebuie sa faci 1000 de flotari/zi si exercitii cu gantere de 20 de kg.

| DonMoldo a răspuns:

Să nu-ți rupi ceva.

| GabiCloud a răspuns:

Personal stiu ca trebuie sa incepi usor cu exercitii de cate 1 serie de cate 15/20 sau 2 serii cum simti ca poti. Cand am fost la sala de fitness mie asa imi spunea sa fac. Ba mai mult, au fost persoane care au incercat sa forteze prea mult si au ajuns la spital cu tot felul de rupturi. Deci ai grija, totul este un proces de durata.