| HarleyQuinzel a întrebat:

Sunt la liceu si profa de sport vrea sa organizam un concurs pe liceu de aruncat la mingea de oina.Eu as vrea sa particip dar nu sunt asa de buna la acest lucru, deci ce ar trebui sa fac ca sa arunc mai departe cu mingea? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| PogChamp a răspuns:

Trebuie sa-ti exersezi miscarea mainii pentru a arunca mai departe, mai sunt si elemente de tehnica, cum ar fi unghiul aruncarii si metoda, insa acestea le dibacesti dupa ce incerci cat mai multe aruncari.

| AFR81 a răspuns:

Poti face exercitii cu gantere si iti poti cumpara chiar tu o minge medicinala cu care sa lucrezi. Problema e ca vei progresa in timp, nu imediat. Concursul vostru probabil ca va fi in urmatoarele zile. Orice vei face, vei arunca mingea cam la fel cum o aruncai ultima data la ora, poate doar cu o mica diferenta de plus minus cativa metri.