| radumstain a întrebat:

Ce exercitii pot face pentru a imi intari muschii astfel incat sa arunc mingea de oina mai departe?

7 răspunsuri:
| NikoNik a răspuns:

Pai fa exerciti de de brat, de spate si de umeri, pentru aruncarea oinei fa niste flotari, daca ai o gantera lucreaza cu ea. ( eu am si se vede diferenta ) Incerca sa lucrezi mult pe brate dar pe umeri pentru ca si ei sunt importanti. Multi cred ca neaparat Trebuie sa ai muschi ( bila ) sa fi tare. trebuie sa ai si la umeri si pe la spate sa fii complet in zona de sus, cum s-ar zice.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru radumstain):

70 de flotari = rezistenta, nu muschi + forta. pentru forta trebuie sa lucrezi cu greutati mari, a.i. sa faci maxim 6 repetari, cand poti mai multe, maresti greutatea.

la muschi + forta, maxim 10 repetari

| Plolice a răspuns:

Ia vitamine si fa niste flotari

| vanessayassmine a răspuns:

Trage de "fiarele" din jungla!

| Adelin_Vlad_1998 a răspuns:

Cea mai mare prostie pe are o poti face este sa iei steroizi! intelegi o data ca steroizi doar UMFLA muschii nu ofera o forta mare in plus! Apucate de exercitii pentru trapez, piept, biceps, triceps si antebrat dar ai grija sa iti faci un program astfel incat sa nu soliciti deodata toate grupele pe care ti le-am zis mai sus

Răspuns utilizator avertizat