| DaciaRomania a întrebat:

Trebuie sa facem gimnastica acasă dimineață, înainte de a pleca la școală? Adică e bine?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este recomandat ca gimnastica si efortul fizic sa fie facut dimineata cand corpul este odihnit, fiindca atunci se pun in miscare toate organele si daca este grasime pe undeva, arderile sunt accelerate dimineata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Miscarea e binevenita oricand

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E bine daca iti si doresti asta. E bine sa faci miscare oricand doresti tu si nu neaparat gimnastica, sunt o multime de exercitii pe net.

| ReddY25 a răspuns:

Daca tu asta simti, fa-o

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Da

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Depinde de stare, e bine sa faci 5 minute de stretching macar

| bastiano a răspuns:

E bine sa faci miscarea dimineata pentru ca iti ridica nivelul de cortizol din organism. Si vrei asta ca sa fii activ in prima parte a zilei. Nu e recomandat sa faci asta seara pentru ca poate interfera cu somnul. Spor

| GigelBibescu a răspuns:

Eu cand n-am facut gimnastica mi s-a rupt o vertebra mergand pe strada deci e bine sa te incalzesti inainte de a te trezi