| Marisca_Ioan_1998 a întrebat:

Un fundas are voie sa dea pasa la portar si portarul sa o prinda in mana, fiind in careu la el?

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu are voie.

In acest caz se aplica lovitura indirecta.

Poate prinde portarul in mana doar daca fundasul da pasa cu capul.

| tsunami11 a răspuns:

La fotbal nu ai voi doar in cazul in care nu ai alta solutie ai voie so deviezi dar nu so prinzi in cazul dat se da lovitura indirecta uitati-va la meciul de anul trecut Arsenal-Porto din ucl.

| Krueger a răspuns:

Are voie doar daca intai de a o prinde in mana, o atinge cu piciorul!

| ciribist a răspuns:

Are voie daca portarul o atinge prima data cu piciorul si ininte sal anunti cumva sa nu dai autogol laughing))))

| WinamP a răspuns:

Are voie doar cand n-are unde pasa si il ataca un alt jucator.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru WinamP):

Si cand portarul se afla in careul de 6 m