| untilizatorunic a întrebat:

Unde se gasesc valuri mari de vreo 5-6 metri? ca la mare cat de tare nu ar bate vantul nu se fac asa valuri mari

4 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Miami, Maldive, Tenerife etc. Dar cred ca trebuie sa mergi pe plaje neamenajate, unde nu sunt stanci ca sa le sparga. La noi in tara nu prea ai sanse de valuri asa mari, bine, depinde si unde cauti. Eu am fost asta-vara la Eforie Nord si am nimerit o plaja cu valuri cred ca aveau vreo 2-3 metri

| Annamaria21 a răspuns:

Poți merge in stațiunea neptun la noi, sunt valuri foarte mari mai ales in august, acum doi ani am fost acolo si nu am intrat doua zile in apa din cauza valurilor

| cristinel375 a răspuns:

Aceste valuri, dupa parerea mea, le gasesti in golfuri, la tarile care au iesire la ocean si insule neamenajate.

| Cosmin370 a răspuns:

In Mamaia la noi sunt valuri de 2 metri maxim