| Br3tanicu a întrebat:

Cand bate vantul destul de tare si se produc valuri, afecteaza pescuitul cu ceva? In generaal pescuitul la pluta

2 răspunsuri:
| iAMVi a răspuns:

Afecteaza pentru ca nu poti lansa si din cauza valurilor, mai ales la pluta nu-ti poti da seama cand trage pestele

| numesiprenume0 a răspuns:

In general, vantul te incurca si la lansarea unditei, cat despre valurile produse de acesta sunt de parere ca da, afecteaza nepermitand intregului fir(ac, plumb si pluta) prin miscarea acesteia sa fie folosit in conditiile de a pescui.
Asadar, parerea mea este ca ar trebui sa pescuiesti cand nu bate vantul sau cand bate, dar nu foarte puternic.