| anonim_4396 a întrebat:

Usain Bolt sau Michael Phelps?
De ce?

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Vreau sa-l vad pe Bolt la un 400 sau 800 si pe Phelps la o proba de bazin mai solicitanta decat cele ce i-au dat medaliile, da' nu mai am cum sa-l vad ca se retrage.Cazul asta e unul clar de nature VS nurture, adica inzestrat de la natura VS invatat pe parcurs, unde nature e Bolt, iar nurture e Phelps.Clar,il aleg pe Phelps si din cauza ca inotul e mult mai solicitant si tensionat decat atletismul.La 100 pana si eu pot sa scot un 11.50, in zi buna, dar ca sa inot 200 fluture ca Phelps imi ia vreo 5 minute, lui ii ia doua si ceva.

| Nucreeed a răspuns:

Bolt all the way ...Phelps ala a luat prea multe medalii pentru ca la innot poa' sa ia 1 la fiecare 100 de metrii in pl mea...este un bun innotator dar da'o draq. daca sa luau medalii la toate sporturile cum se ia la innot era jale

| anonim_4396 explică (pentru Nucreeed):

Pai si Bolt a luat si la o suta, si la doua, si la stafeta... zici ca-i teleghidat...

| Nucreeed a răspuns:

Da ma dar bolt imi place mai mult are viteza omu n'ai vazut chiar daca nu are un start bun tot castiga =)
a da uite cum se vede bolt cand alearga daca te uiti din profil:))

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| anonim_4396 explică (pentru Nucreeed):

Mda... si mie tot de el imi place mai mult, ca ia poza aia de smecher cand castiga, de si-a facut-o marca inregistrata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambii. Au oo sa-si depaseasca limitele cand vad aurul in fata.
Totusi Phelps pare mai putin ingamfat. Ce stiu eu, inca n-am avut ocazia la o palinca?! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lasa, sa se laude omul daca are cu ce!
Phelps are o mecla de parca e un "college boy" de Oxford, de la regata... sau e?
Eu ma duc sa ma mai uit pe sport channel, pe la reluari, v-am pupat!