| alex10real10madrid a întrebat:

Va rog sa comentati urmatoarele transferuri:
1.COURTOIS la real madrid(70 de milioane)
2. POGBA la barcelona(70 de milioane)
3.NEYMAR la real madrid(250 de milioane)
4.DE GEA la real madrid(40 de milioane)
5.HUMMELS la bayern munchen(40 de milioane)
6. EDEN HAZARD la real madrid(100 de milioane)
7. OZIL la barcelona(50 de milioane)
8.TER STEGEN la liverpool(30 de milioane)
9. GOTZE la borussia dortmund(60 de milioane)
10. LEWANDOSKI la real madrid(90 de milioane)

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

1. N-ar avea ce cauta, Real are un portar foarte bun, pe Keylor Navas.
2. Pogba este un jucator foarte bun, un real talent, insa nu stiu daca ar avea loc la Barcelona.
3. Nu se va intampla asta niciodata, iar suma aia... Sa fim seriosi.
4. Am spus deja la punctul 1.
5. Sanse foarte mari de reusita, avand in vedere ca o strategie bine cunoscuta a bavarezilor este de a cumpara jucatorii cheie de la echipele contracandidate la titlu, pentru a se asigura pe plan intern. Urmeaza Reus cred.
6. Transferurile astea le-ai inventat tu sau te-ai bazat pe zvonurile generate de presa? Nu stiu ce ar putea face Eden Hazard la Real, avand in vedere atacul madrilenilor. Daca ar pleca James sau Benzema sau Jese, poate atunci ar fi plauzibil acest transfer.
7. Un jucator foarte bun, insa nu-l vad sa aiba loc la Barcelona. MSN face legea acolo.
8. Cred ca fix de portari are nevoie Liverpool acum...
9. Este posibila o revenire a lui Gotze, insa nu stiu cum va fi primit de fani. Pe langa asta, suma aia de 60 de milioane n-o vad sa fie achitata niciodata de Borussia.
10. Nu cred. Parca nu l-as vedea plecand de la Bayern si nu mi-ar placea nici sa-l vad in tricoul Realului.

| Pool77 a răspuns:

1.Merge
2.Prea mult 35-40 de milioane ajung inca sunt multi.
3.PREA MULT laughing) Nimeni nu merita ata, undeva pe la 60 de milioane pentru el.
4.Ok.
5.Ok.
6.Mult,60-70 milioane.
7.Ok.
8.Putin,zic ca merita mai mult.
9.Da,pret bun.
10.Muuuuult,nu are valoare de 90 de milioane. Undeva pe la 60-70.