| Ioan489 a întrebat:

Vreau sa cumpar un joc de Dart ( din acele cu sageti happy ), un joc la 20 lei ar fi bun ( profesionist )? Care este diferenta dintre un joc profi? Ce il face mai bun ( sagetile, materialul din care este confectionat tabla )?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca vrei sa-ti cumperi o tabla de darts la un pret cat de cat ok, eu iti recomand asta: http://www.decathlon.ro/tinta-sageti-otel-id_8348130.html. Vine si cu 6 sageti. Este din hartie, o sa inceapa sa se strice cam in 2-3 luni daca joci zilnic. Eu o am de un an, jucand cam 15-20 de zile pe luna. La tripla de 20 mi s-a scobit foarte mult, insa sagetile inca intra. Fierul l-am capsat de vreo 4 ori pentru ca incepe, dupa un timp, sa se "dezlipeasca". Bull-ul, de asemenea, o sa-ti cada. O tinta profesionista te tine mult mai mult, iar triplele si dublele sunt mai mari. Costa 160 de lei. Sagetile profesionale cam tot atat. Ce vrei tu sa-ti iei de 20 de lei este, probabil ceva de copii. Cele mai bune table sunt cele cu sageti metalice, pe alea cu sageti magnetice sau de plastic nu le recomand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 20 lei iei unul pentru copii, la unul profi numai sagetile sunt 150 lei

| Ioan489 explică (pentru suntserios):

Ca pachet intreg, la ce pret ar veni ( nici chiar profi dar sa-si faca treaba )? Un link ar fi de ajutor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi la decathlon, gasesti la toate preturile

| Ioan489 explică (pentru suntserios):

Care este diferenta dintre o sageata profi si una care se da la versiunile de dart mai ieftine ( unele facute din plastic cu sageata cu tot )?

| suntserios a răspuns (pentru Ioan489):

Nu ma pricep eu la jocul asta, dar cele ieftine sunt din platic usor de le ia vantul, cele profi sunt grele, arodinamice si din ceva material mai bun facut varful