| ilinc a întrebat:

Vreau sa fac dansuri(aproape toate dansurile). ma vor ajuta sa slabesc?

funda pentru un raspuns complex

Răspuns Câştigător
| DemonvsAngel a răspuns:

Sincer să îți zic da și nu. De ce am zis asta? Pentru că tu dansezi, dar după ți se va face foame și vei mânca foarte mult și iată că s- a dus totul. Alegeți doar un stil de dans și încearcă să bei apă foarte multă în timp ce dansezi te va ajuta foarte mult. Nu doar mișcarea te ajută și alimentația. Știi cum se zice racul face un pas înainte si doi înapoi așa vei face si tu dacă te bazezi doar pe mișcare. O prietenă de a mea face dans înainte ea în loc să slăbească se îngrășa deoarece când termina îi era foame și mânca foarte mult și nesănătos deci încearcă să consumi alimente sănătoase si multe lichide! Te pup! O zi frumoasă!

3 răspunsuri:
| MaxINFINlTE a răspuns:

Eu zic sa te apuci mai bine de P90X daca vrei sa slabesti, uite aici: http://andrwblog.blogspot.com/......labit.html

Dansurile o sa te ajute sa slabesti dar nu prea mult, sau o sa dureze foarte foarte mult.
Bafta!

| Crizaurus a răspuns:

Daca vrei sa slabesti si iti plac dansurile eu iti recomand Cango Jump, e mult mai misto, si slabesti mai mai frumos.

| fKn a răspuns:

Da, te va ajuta pentru ca dansul tot un fel de sport este prin care arzi multe calorii.