| andreiutuz25 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de fotbal la un club ceva (sa fac ceva profesionist). Acum intrebarea mea este daca mai credeti ca ma pot apuca avand in vedere ca am aproape 15 ani si nu sunt ca altii care au fost la o echipa de juniori de la 5 ani. Eu totusi ma antrenez in fiecare zi.

9 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Ai sanse, nici 15 ani nu ai inca, Dan Nistor s-a apucat la 17 anihee hee

| TheStrategist a răspuns:

Nu contează vârsta dacă te apuci serios de treabă din momentul ăsta și te antrenezi constant.

| Silviu0792 a răspuns:

Nu cred, incearca dar slabe sanse, avand in vedere ca se fac si selectii de la U17, n-as cred ca aia au inceput fotbalul de la 15 ci mai degraba de la 11-12

| ShREKT a răspuns:

Da frate, nu conteaza varsta, si eu stiu pe cineva care s-a apucat de chitara la 40 de ani. conteaza cat de repede prinzi schema, unii invata aceeasi chestie de 5 ani si tot nu le iese

| danielteodor0 a răspuns:

Poti juca fotbal. Antrenamentul constant face diferent intre un sportiv profesionist si unul amator.

| IoanaMaria321 a răspuns:

Pentru vârsta ta de 15 ani, zic că te antrenezi zilnic si in viitorul apropiat vei fi profesionist la un club de fotbal (Trebuie să joci fotbal, fratele meu pleaca la fotbal zilnic), sper că te-am ajutat

| Mateanul a răspuns:

Incearca. Dar treateaza cu seriozitate maxima. Antrenamente, program somn, masa. adica nu poti chiar asa simplu fara sa depui efort. Daca te-ai putea inscrie si la un club ar fi minunat!

| gabrielaandreeaciobanu a răspuns:

Nu prea cred că ai avea șanse.dar totuși încearcă. Încercarea moarte nu are!

| pasionatauto a răspuns:

Nu as vrea sa te supar dar cam e tarziu de inceput la fotbal. Incearca alte sporturi daca vrei.