| Afganistanu_9917 a întrebat:

Vreau sa stiu care este mai tare la bataie dintre taekwondo si judo... Dau Funda >:!

Răspuns Câştigător
| Sἶrenἶa a răspuns:

Taekwondowinking

tzpun euwinking

(eu fac karate shotokan SH E BUUUUN:X)

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| andrei0andrei a răspuns:

Nici una nici alta man eu zic sa te apuci de tai-****rolling on the floor) lasa taekwondo si judo

| Judoka a răspuns:

Salut...eu fac judo de 3 ani de zile si parerea mea este ca judo este mai tare fiindca sunt niste tehnici de imobilizare si tehnici de precedee in care poti prinde adversaru indiferent de pozitia lui...deci eu cred ca judobig grin

| Wackey a răspuns:

Din punct de vedere al "bataii", taekwondo clar invinge. Acesta e bazat mult pe lovituri de picior, pe cand la Judo, te bazezi mai mult pe prize si pe imobilizare, fara sa inveti sa lovesti prea mult.
Eu recomand Taekwondo! Mult succes.