| anonim_4396 a întrebat:

09.09.2009. Crede-ti in apocalipsa?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
27 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Mai lasatio balta de apocalipsastraight facee a nu stiu cata intrebare de cateva zile incoace... daca e sa vina apocalipsa, poate fi si maine.cand ne asteptam mai putinstraight face...acum toti prindeti frica de Dumnezeu, deja e prea tarziustraight face the end

Janina
| Janina a răspuns:

Oamenii vad apocalipsa dupa orice colt...mai ales daca revelarea ei le aduce un ban in plus!
Lume nebuna!

Janina
| Janina a răspuns:

@bishop... foarte tare raspunsul tau!
Mi-a placut!

| Ianna33 a răspuns:

Da, dar mai e...

| Annitu a răspuns:

Azi e 9. 9. 09 :O acum am vazutlaughing

kratos
| kratos a răspuns:

Pai vad ca afara cerul este senin este liniste si inca nu au aparut cruci pe cer sau alte semne deci eu nu cred in asa ceva.

| Pho3nix a răspuns:

Da...gaura neagra din univers va inghite pamantul si se va sfarsi lumea.happy

Hai mah sa fim seriosi....nu va mai luati si voi dupa toate zvonurile si prostiile ca vine apocalipsa.

| Bishop a răspuns:

Aoleu! fi'v-ar apocalipsa...sa va fie! nu, nu e!
In caz ca nu ati observat e aproape 10. 09. 09, si ia te uita! Suntem intrgi, nu ne-a inghitit nici o gaura neagra!
Si sa va mai spun ceva...in 2012 o sa fie la fel ca azi, adica NIMIC! O zi normala ca uricare altele.
Ma mir ca in 2006 (06. 06. 06 - 666) nu au zis astia la tv ca e apocalipsa (s-au or fi zis si nu am fost eu pe faza), ca na, doar e "666-semnul diavolului" (sau ce-o fi)... si daca, a mai prezis vr-un "intelept" sau vr-un "mare om de stiinta"... ia te uita! Surpriza! Suntem in viata!
Prea creduli sunteti fratilor...

| Bishop a răspuns:

@Swabia a prezis un "intelept" sau un "cercetator" ca azi e apocalipsa, ca pamantul va fi inghitit de o gaura neagra.
Ce sa faci?! sa se afirme si ei cu ceva...

| danutza a răspuns:

Suntem in 10. 09. 2009 si is vie frate...laughing
:-J

| Marii a răspuns:

Anul trecut a fost 8. 8. 2008, s-a intamplat ceva? Nu! Nici in 7. 7. 2007 nu s-a intamplat nimic. De ce s-ar intampla azi? Voi chiar credeti ca toate chestiile astea inseamna apocalipsa?

| adrianhasde a răspuns:

Sfarsitul Lumii va fi cand va vrea Dumnezeu, degeaba se bat unii cu pumnul in piept ca au gasit data fatidica.

| Swabia a răspuns:

Aaa... ce e cu 09. 09. 2009?
Stau prost in materie de biblie... big grin

| Swabia a răspuns:

Scuzati`mi insistenta, dar care e faza cu 09. 09. 2009?

| Haydee a răspuns:

In Apocalipsa, cea din Biblie, impusa de Domnulbig grin...nu cred in prostii omenestisad

| -=AleCS=- a răspuns:

Poi se zicea ca azi suntem in 09. 09. 2009... imd trecem in 10. 09. 2009 si daca intoarcem cei trei de 9 invers iese 666 semul deavolului, aberatii... sau ca e apocalipta sau orice ar mai fi, nimeni nu poate sti cand va veni, nici calendarele mayase nisi ori ce stiintza sau ce clarvazatori deoarece in biblie scie ca doar D-Zeu sti cand va fi asa ca sa nu aveti incredere in tot ce se barfeste oh go on

| c0rn3l1uss a răspuns:

Da... sfarsitu` lumii azi\dancing yupii!
sper sa vina odata:-W...ca mai e 1 ora si e 10. 09. 1009sad

| BlacK EyeS LoVE BRoWn EyEs a răspuns:

Unul dintre semnele ca vine apocalipsa este refacerea templului lui david. Si pentru cine crede ca vine in seara asta pe la 23:50. Asa mi s-a spus la biserica.
Ciao Baw! Mai avem atatea de facut! Nu cred ca vine apocalipsa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred in ceea ce scrie in Biblie. Apocalipsa va fi dar nimeni nu stie cand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baaaaaaa...inainte toata lumea avea cu 06. 06. 06, si toata lumea era panicata ca vine sfarsitul lumii, numai pentru ca se zice ca 666 e numarul diavolului.
Ca sa vezi, 999 e nr lu' diavolul al' mic, deci asta inseamna ca e un sfarsit al lumii mai mic sau ce?
Jesus, treziti'va si mirositi cafeaua, nu v'ati saturat sa aberati?
Toata lumea isi doreste sfarsitul lumii? Pai sigur o sa vina daca mai aberati mult...

E sfarsitul lumii in capul vostru, nu e nici un sfarit.Nu vreau sa fiu nepoliticoasa sau ceva de genu, dar esti a 3a pers care pune aceasta intrebare stupida.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Of Doamne. rolling eyes
Va place sa va panicati asa fara rost? happy
Din cate vad suntem in regula. Mai terminati sincer cu astea. Degeaba intrebati happy Utilizatorii TPU nu sunt Dumnezeu ca sa stiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cei ce nu cred sia bagat capul in nisip ca strutii sa nu vada.si rad de ceilalti ca lumea de noe cad facea corabia.numai ca cine rade la urma ...rade mai bine. vreti semne si minuni? dar dacasanteti orbi si nu le vedeti? si surzi si nu auziti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In 06. 06. 600 (anul 600) au fost izgoniti din ceruri satan si ingerii lui si li s-a interzis urcare in cer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daniel, decat sa stai calare pe net mai bine pune mana pe-o carte de gramatica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O aberatie. de facut ne facem singuri rau cu mana noastra, insa nu e o data batuta in cui in care lumea se va sfarsi.

| MisterSteeck a răspuns:

Cerul este senin.toata lumea e la locul ei! Srry dar nu cred toate tampeniile!

| pinkangel_6099 a răspuns:

Cand e sa vina o sa vina

nu stie nimeni asta... nu mai credeti tot ce se zice la televizor