| 4b a întrebat:

Cine mai crede in Apocalipsa?happy

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Eu cred. Chestia cu 666 o dovedeste. Cind a fost scrisa Apocalipsa, era o nebunie sa spui ca se va intimpla un lucru cu toti oamenii, in toata lumea. Lumea era mult mai fragmentata ca acum, pentru ca posibilitatea de comunicare si deplasare era mult mai mica. Si totusi apare cineva care spune ca toti oamenii, la un moment dat, vor trebui sa aiba un semn, pe mina dreapta sau pe frunte. Era o prostie sa crezi asa ceva pe atunci. Chiar si acum citeva sute de ani ar fi fost la fel. Dar iata ca lucrurile s-au schimbat si a devenit posibil - nu degeaba s-a facut mare vilva in biserica ortodoxa in privinta acestui lucru. Deci, mai devreme sau mai tirziu, vom vedea cum Apocalipsa se implineste. Poate nu literal, dar multe chestii care sunt simbolic redate acolo, cu siguranta se vor implini.

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Biblia este Cuvantul imutabil al lui Dumnezeu.Nu va trece nimic scris acolo fara sa se implineasca.Cred din toata inima in tot ce spune Dumnezeu care este Suveran,omnistient, omnipotent, omniprezent.

| ania a răspuns:

Eu

| MindFreak a răspuns:

În aste vremuri de răstriște, nici Apocalipsa nu mai crede în ea laughing

| Bunny a răspuns:

Apocalipsa nici macar nu inseamna sfarsitul lumii.Inseamna un nou inceput, sau in termenul tradus mot-a-mot, "ridicarea cortinei". Daca va fi o apocalipsa, cu siguranta nu va insemna sfarsitul.Si chiar si asa sunt slabe sanse sa se intample.Dar totusi oricand se poate intampla un dezastru de proportii mondiale.

| daniella9805 a răspuns:

Numa Marioara mai crede in apocalipsa si vrea sa stie cand ii ca sa isi poata pregati si ea "copi" (asa scrie ea nu ma judecati)laughing

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Mărioara, obviously.

| TheLastOne a răspuns:

Intr-o carte carte era un dialog intre Moise si Dumnezeu dupa potop, si El a zis ca nu va mai distruge lumea, ci o va lasa sa se autodistruga.
In plus din universul asta atat de mare, ce mare jale ca dispare o planeta jerpelita acolo. Plus ca noi oamenii suntem ca lacustele. Daca am popula alte planete le-am contamina si pe ele. Mai bine ar fi sa dispara planeta asta. Nu facem decat sa distrugem Universul prin poluare si ganduri negative.

| FoarteLetargic a răspuns:

Eu nu cred si nu o sa cred niciodata.

| dream_8891 a răspuns:

Sf Ioan

| мαddยtรรα a răspuns:

Eu, una nu credhappy. de cand ma stiu happy. deoarece doar Dumnezeu stie cand va veni pe lumea aceasta[ sau cand va fi sfarsitul lumiion the phone`...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici tu nu trebuie sa crezi, apocalipsa va veni dar nu in sensul de "sfirsitul lumii".Va fi o "dreapta judecata"; si pentru morti si pentru vii; toti vom plati mai mult sau mai putin.NU exista om fara pacat.Multumesc de intrebare.MULT NOROC