| MoisaDMD a întrebat:

Cine crede in Apocalipsa? Eu nu dar voi? si de ce

Răspuns Câştigător
| papagarita a răspuns:

Eu nu. Eu nu cred pentru ca maiasii erau niste oameni fara carte.

| SASteve a răspuns (pentru papagarita):

Aztecii, desteptule care ai funda...

12 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu nu cred ca vine apocalipsa, este doar o metoda de manipulare a populatiei prin mass-media.

| Smerix a răspuns:

Iţi pierzi timpul degeaba dacă te gândeşti la prostii de-astea oh go on. Dacă aţi citi din Biblie (care unora li se pare o prostie si crede-ma nu e ) ai vedea că scrie că numai Dumnezeu ştie când va fi sfârşitul tongue.Şi apropo, mayaşii sau nu ştiu care au mai prezis odată că va fi sfârşitul lumii în 2000 şi voila...trăim!

| LarisaAndreea a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Este o mare prostie. Nimeni nu stie cand vine Apocalipsa, nici macar ingerii nu stiu, doar Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| ValentinBogdan a răspuns:

Nu cred. Conform noilor descifrari ale calendarului mayas, facute de NASA, Sfarsitul Lumii ar trebui sa vina pe 21 augus 3114.

| CuloriHD a răspuns:

Deci apocalipsa asta nu exista sunt doar inventiile oamenilor care nu au ce face.Si calendaru maias se terminat la 2012 pentru ca nu mai aveau chef sa sculpteze in pietre sau le se terminase pietrelelaughing

| HeredeaBogdan a răspuns:

Eu nu cred. Cum a spus si MDaiana, scrie in biblie ca nu avem cum sa stim data si ora exacta cand va veni apocalipsa. Numai Dumnezeu stie acest lucru. Am vazut si un documentar ca in ultimii 2000 ani s-a anuntat venirea apocalipsei de 200 de ori si nimic. Omul a inceput sa scorneasca povesti ca sa obtina bani. Cum deja cred ca ai observat ca unii isi cumpara buncare cu nu stiu cate mii de euro. Eu cred ca va veni Apocalipsa odata si odata, dar nu 21.12. 2012. La fel au spus si in 11.11. 2011 si a mai trecut un an, si in 21.05. 2012 au spus la fel "Ziua Judecatii".

| Loredana_Lory_1998 a răspuns:

Nu cred pentru ca doar Dumnezeu stie cad v-a venii sfarsitul

| andrutzka18 a răspuns:

Numai dumnezeu stie cand vine

| Bobu_Marina_1998 a răspuns:

Eu nu cred asa ceva pentru ca noi oamneii nu sunem creati de Dumnezeu sa fim asa de inteligenti incat sa-i aflam totul despre creatia sa iar mayasii au vrut sa faca marketing

| COLINS1 a răspuns:

Nu,pentru ca am citit ca mayasii sunt revoltati de chestia asta.Au spus ca la ei calendarul nu este acelasi ca si la noi.La ei era facut pe milenii.Chiar ei au spus ca pe 21.12. 2012 nu va fi niciun sfarsit