| RAY a întrebat:

A crede in ceva sau ceva despre cineva ai nevoie de dovezi empirice?

Eu cred ca faci videochat sau eu stiu ca tu faci video? E vreo diferenta nu?

Răspuns Câştigător
| Justme1997 a răspuns:

Logic ca ai nevoie de dovezi, un screenshot ceva, fara sunt doar bârfe

| RAY explică (pentru Justme1997):

Credinta oarba sau barfe, asa e

10 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Pentru video-chat ai nevoie de dovezi palpabile.
Nu mai crede tot ce vezi pe monitor. Până nu poți să pui mâna să simți ceva "dovezi" în palmă, nu poți avea nici o certitudine. laughing))))

| RAY explică (pentru Hammurabi):

A spune ca x face video chat ai nevoie de dovezi, la asta am referit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, ce sens are sa zici despre o persoana ca face videochat daca tu nu ai nicio dovada? E o rautate gratuita.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Am doar o afirmatie ipotetica atat

| EcceHomo a răspuns:

Dovezi empirice?laughing))

Eşti amuzant! Te vreau în echipa mea!big grin

| RAY explică (pentru EcceHomo):

Wow ai echipa mare ))))))))))))

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Păcătoşi,ce poți zice...laughing

| RAY explică (pentru EcceHomo):

Vreti sa ma rog pentru voi?

| EcceHomo a răspuns:

Asta cu "dovezi în palmă" aparține empirismului, într-adevăr.laughing)