| Sportacus123 a întrebat:

Ați visat persoane cunoscute care au murit? V-au spus unde am ajuns? Ce părere au avut de unde au ajuns?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Parerea mea e ca daca viata de apoi exista, e cu totul altfel decat si-o imagineaza oamenii.

| johnnny123 a răspuns:

Chiar dacă am visat, este complet irelevant.
Atunci când visezi că cineva (viu sau mort) îți spune ceva, este doar rezultatul unor procese care se petrec 100% în creierul tău. Nu recepționezi în realitate un mesaj de la acea persoană.

| gabicoo a răspuns:

Da. Pe unul Sportacus! A ajuns pe TPU și se simte bine.

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru DracuIa):

De ce? L-ai mușcat tu, avea guler de tablă la gât și ți-ai rupt colții? Ia cu Corega.

| LisaJulie a răspuns:

Eu în general nu prea am vise și nu cred în ele

| Mindfulness a răspuns:

Pe mama care e decedată de câțiva ani o visez foarte des, dar nu mi-a zis in vis unde a ajuns. Nu cred că o să aflăm de la cineva unde ajung indiferent că e mort sau viu. Vom afla cu toții când nu vom mai exista unde ne va fi destinația.

| IlincaForever a răspuns:

Odata, mi-am visat bunica decedata. Mi-a spus sa raman credincioasa, fiindca Domnul exista si ca este in Rai.