| Morphines a întrebat:

Ați auzit de anul 1969, când Apollo 11 a aselenizat. Dar este adevărat? Multe documentare ilustrează faptul că totul a fost o înscenare în masă, complexă. Dar a pășit Neil Armstrong pe lună?
Voi ce credeți?

40 răspunsuri:
| Morphines explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Așa este, probabil se va afla cândva, deși, pe mine personal nu mă afectează cumva dacă au fost sau nu pe Lună, dar nu înțeleg de ce trebuie să se țină atât de secret toate aceste evenimente. Războaie oricum sunt, revolte oricum sunt, tensiuni oricum sunt și vor exista. So what? laughing

| PopândăuIRătăcit a răspuns (pentru trolololo):

Nu e vorba de natiuni aici. Totul se petrece la un nivel mai mare. "Dusmania" dintre natii e doar un pretex si o cortina a carei sfori le trag niste baieti destepti care fac toate jocurile. 95% dintre aspectele reale ale problemei nu prea ai de unde sa le cunosti fiind un "simplu cetatean". Au ei grija sa le "apere" bine de tot.

| Duucu a răspuns:

1969,hmm...
Numărul îsta inspiră multe.

| Morphines explică (pentru Duucu):

winking

| Bogdan_Numai_1991 a răspuns (pentru Dandanache):

Si ma intreb.de ce sunt bata la fizica? cand ai un argument solid? sau comentezi ca prostu'n drum?

Apache
| Apache a răspuns:

Deci suntem in stare sa trimitem in anii sonde pana in afara sistemului solar dar nu suntem in stare sa trimitem niste oameni pe Luna care in termeni astronomici e la 2 pasi?
Ok....cum ziceti voi.

Nasa, Cnsa si niste companii private vor sa trimita oameni pe Marte pana in 2030.
Daca o sa vedeti imagini live de pe marte atunci ati crede?

| Bogdan_Numai_1991 a răspuns (pentru Inferno):

Dar tu macar stii despre ce vorbesc eu? Aici era vorba de conspiratii,nu de fizica,era vorba de o filmare,din punctul tau de vedere,se vede ca sustii aselenizarea si o judeci fizic, dar din punctul meu de vedere, care nu cred in aselenizare, zic de filmarea lui Armstrong si cum se vede clar reflexia echipei de filmare si lumina unui reflector!, ai vazut macar filmarea aselenizarii?

| Inferno a răspuns (pentru Bogdan_Numai_1991):

Aha,deci cand e vorba de teoria conspiratiei fizica nu se mai aplica.

| Dandanache a răspuns (pentru Bogdan_Numai_1991):

Razele incidente nu se impiedica in vid, asa ca fenomenul de reflexie e absolut normal. Dar imi dau seama ca tu vorbeai de echipa de filmare. Ce sa iti fac daca te-ai exprimat echivoc. Nu stiu ce poze maestre ai gasit tu, dar toate pozele cu Neil Armstrong pe care le-am vazut nu deconspira nimic.

| ElaIliesi a răspuns:

Au trecut 50 de ani de la Misiunea spatiala Apollo 11: https://cariera.ejobs.ro/cum-ajungi-astronaut/ Cred ca oamenilor nu le venea sa creada ce poate sa faca tehnologia, azi sunt nemultumiti ca li se pare ca face prea putin.