| adiedge a întrebat:

Este adevarat ca Neil Armstrong a fost primul om care a pasit pe luna?

Răspuns Câştigător
| ReallySomebody a răspuns:

Buna, eu nu prea cred ca s-a ajuns pe luna, deoarece, pe luna nu exista atmosfera, iar steagul nu putea fi implantat, ar fi chiar imposibil. In al doilea rand, am vazut documentarul, dar, cine stie cat e de real! Pentru ca, niciun om, in afara de cei de acolo, nu poate sti 100%100 ca este adevarat. In al treilea rand, multi oameni spun ca s-a ajuns pe luna, dar eu nu cred, deoarece, se spune, ca primul a fost un om care "Ar fi pasit" pe luna, a fost un rus. Apoi, americanii, vazandu-l pe ala, au incercat sa faca, un fel de "film", cu ajunsul pe luna, deoarece nu voiau sa fie considerati mai poulari rusii decat ei. Nici, Layca (scuzati-ma daca i-am scris numele gresit, dar nu stiu cum se scrieblushing), nici ea nu cred ca a ajuns pe luna intr-adevar! Recunosc, la inceput, cand am auzi prima data am fost impresionata de faptul ca un caine a ajuns pe luna. Dar mai apoi, cand am vazut, cate programe de editat au aparut, sincer crede-ma ca nu am mai crezut deloc in acest fapt! Bine, acum, poate unii cred ca pe atunci nu erau calculatoare si de unde sa poata ei sa edieteze? Ei bine raspunsul ti-l zic eu! Este Real, mai demult erau calculatoare in america, chiar daca pe atunci, in Romania, nici nu se stia de existenta telefonului mobil. Cei de acolo erau mult mai dotati, (Vorbind de cei din NASA), deoarece, a fost recent, un documentar in care ziceau niste oameni mai in varsta, ca toate stirile, spuse MASS-mediei, sunt deja in urma cu tehnologia, cu peste 100 de ani, chiar daca, pentru noi sunt o realizare super moderna si super noua, crede-ma pentru cei de la NASA, nu mai exista nimic impresionant! Sa sti, ca nu am dat COPY SI PASTE, am scris din propria cunostinta, deci te rog, daca doresti, fundita?

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da!--- pasind pe solul selenar, a facut celebra afirmatie : "un pas mic pentru om, un salt uriaş pentru omenire"!

| Gabiii a răspuns:

Adevarat!

| Rossey a răspuns:

Da

| RoboBaby a răspuns:

Nu el ar fi trebuit sa devina primul om care paseste pe Luna, ci colegul sau de echipa, Buzz Aldrin. Dar in urma unei defectiuni, Buzz nu si-a mai putut indeplini misiunea. Deci da, Neil a pasit primul pe Luna. Desi unii cred ca Guvernul American a mintit si a inscenat toata povestea.

| dEEk a răspuns:

Era un astronaut american, pilot de teste şi pilot naval, cunoscut ca fiind primul om care a călcat pe Lună. Primul său zbor spaţial a fost ca pilot comandant al misiunii Gemini 8 în 1966. În aceasta misiune el a executat prima conectare a două nave spaţiale, împreună cu pilotul David Scott. Cea de a doua şi ultima misiune spaţială a lui Armstrong a fost cea de comandant al misiunii de aselenizare Apollo 11 din iulie 1969. În acest faimos "pas uriaş pentru omenire", Armstrong şi Buzz Aldrin au coborât pe suprafata Lunii, petrecând 2, 5 ore cu explorarea acesteia, timp în care cel de-al treilea membru al echipajului lor, Michael Collins, se afla în capsulă pe orbită în jurul Lunii.

| Burnnin a răspuns:

Da