| FreeHugsXD a întrebat:

Credeti ca ameircanii(Neil Armstrong) a pasit pe luna in 1969 sau a fost totul inscenat in studiourile NASA de pe Pamant?
Eu cred ca a fost a fost trucat datorita Razboiului Rece - se considera ca cine ajunge primul pe Luna il castiga. Ca sa vezi, americanii l-au castigathappy.
Astept pareri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca punem botul la multe vrajeli de genul asta.de cand au fost prima data, acum trebuia sa fie si colonizata deja.sant convins de un lucru.pentru bani si pentru ai obtine usor, si fara munca, au elaborat unii smecheri atatea teorii pentru niste prosti creduli incat s-a ajuns la ora actuala sa viseze la marte, la particula lui Dumnezeu, etc.vise milkaa.desrtaciune si goana dupa vant. iar noua ni se iau mintile cu tot felul de naluciri, ultima fiind holograma cantaretei aceleia care era ovationata de parca ar fi reala. ajung sa aprob acum tipetele si lesinurile acelea de la concertele lui michael.macar era viu si canta live. dar o holograma? cu voce sintetizata? e frumoasa nu zic.muzica. dar nu-i reala.si altele de genul asta.

5 răspunsuri:
| FreeHugsXD explică:

Multam pentru raspunsuri. happy

| Aiwendil a răspuns:

Eu cred ca au fost pe luna.Adica acum aia de la NASA trimit atati sateliti pe Jupiter, pe Pluto, pe Marte. Daca omul n-ar fi fost cu adevart pe luna atunci ar fi trimis si un satelit pe luna ca sa studieze solul, atmosfera, temperatura, sa caute forme de viata, apa etc.Si auzizem intr-un timp ca ar vrea sa trimita o echipa de astronauti pe Marte.
Bye!

| andrystefan a răspuns:

Nu cred deoarece aproape de atmosfera lunii sunt emise niste raze de care la tehnologia de atunci nu putea fi oprite. Si daca ar fi fost, ar fi fost morti. Asa citisem intr-un documentar.
Dar si ca atunci cand vezi clipul cu ei alergand prin nisip si maresti viteza odata arata cum ar face un om ormal in nisip. Si ca prototipurile au esuat mereu. Dar si celebrra teorie a vantului. Cu steagul.Astept Funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu cred că au ajuns pe Lună. Americanii erau într-o competiţie acerbă cu rusii.Ruşii ar fi aflat dacă americanii încercau să însceneze totul şi i-ar fi demascat pe loc, ar fi fost primii care ar fi facut-o, pentru că monitorizau misiunile Apollo. Dar ei nu au contestat niciodată aselenizarea!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc nu se stie mai nimic de luna dc daca a fost odata nu sau mai dus? si dc au intrerupt transmisiunea