| Ionică a întrebat:

Credeti ca Neil Alden Armstrong a pasit primul pe Luna? Multumesc!

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Bineînţeles! La vremea respectivă americanii şi ruşii erau în competiţie pentru cucerirea Lunii, dacă aselenizarea ar fi fost regizată, crezi că ruşii n-ar fi protestat? Ruşii au monitorizat şi recepţionat transmisiile radio de pe Lună şi au confirmat(cu mare durere de inimă) autenticitatea lor.

| Catalion a răspuns:

Da si nu cred ci sunt sigur. Exista si dovada vie.

regis
| regis a răspuns:

Eu unul am indoieli. Nu pot sa afirm nici ca a pasit primul pe Luna, nici ca a pasit al doilea, nici ca nu a pasit deloc. Este evident ca exista imagini trucate, ba chiar si coincidente stranii, iar faptul ca rusii au confirmat pentru mine nu reprezinta o dovada. Deci iau in calcul varianta ca el sa fi fost primul om pe Luna, dar nu as baga mana in foc pentru asta.