| juniper a întrebat:

Acceleratorul de particule va fi repornit vineri, dar ce se va intampla daca se vor forma gauri negre din cauza lor?

19 răspunsuri:
| oz a răspuns:

happy o gaura neagra...este rezulatatul unei explozii foarte puternice.Se produce in general atunci cand o stea de dimensiuni mari explodeaza. Daca soarele nostru, cat este el de mare, nu are suficienta energie pentru a produce o gaura neagra, chiar crezi ca niste particule... pot?

| oz a răspuns:

@ am folosit cuvantul explozie deoarece straturile exterioare sunt "aruncate" in spatiu...nucleul se colapseaza, sub propria greutate.Asa ca nu e nici ca mine nici ca tine. E ca amandoi.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu stiu, dar nu vreau sa ma mai doara maseaua. sad

Răspuns utilizator avertizat
| User a răspuns:

Sincer mi se pare o porcarie ce spun alti.ca se poate forma o gaura neagra si ca ne va "happy. dik, cum se poate ca o explozie relativ mica sa formeze ditamai gaura neagra care sa "inghita" pamantu. ceva de-a dreptu' pueril. n nici faptul ca au facut acceleratorul ala nu e b.-au cheltuit o gramada de bani degeaba:-. o prostie

| User a răspuns:

Darind. pai e o prostie, mai ales daca s-ar putea face o gaura neagra (desi mi se pare cam absurd). da` ma rog, fiecare cu parerea lui happy

| skydriver a răspuns:

Din cate am inteles nu prea se pot forma gauri negre! Si totusi daca se vor forma, sa le stapaneasca sanatosi, sa se bucure de ele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce s-a intamplat si data trecuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine...si cum ar trebui sa iti raspundem? ce sunt gaurile negre sau cum vom fi aspirati de ele?hee heee...si bine ca me-ai spus.eu una nu stia.re' sa profit de ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Propun sa ne inspiram din tenis. Instalam "ochiul de soim" si ne vom lamuri. OK?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne vor inghiti gaurile negrehee hee tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bizzare, data trecuta s-a stricat reactorubatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oz, vrei sa spui "implozii", nu "explozii"... Adica steaua isi termina combustibilul si in urma scaderii activitatii nucleare, forta gravitationala "preia controlul"hee hee tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sensei.Bro... Lasa-l pe hawk-eye sa decida ca altfel va luati la paruiala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Sensei... se mai strica o datalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa decida cine vrea, eu nu ma bag... dar daca se intimpla cum zic eu vreau o pizza tongue
bizzare, acum se strica de tot, il inghite gaurica neagrahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Sensei Oare avem pizza in gaurile negre?laughing)
Poate ne inghite si pe noi... stii tu, bate in lemnlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Juniper, care vineri? Vineri in general sau vinerea asta? Din cauza lor, a acceleratorului? Fiindca, particulele, dupa cum ne invata cartea de fizica in clasa a X-a, nu fac nimic de capul lor. Asadar, particulele nu vor forma gauri negre. Daca acceleratorul formeaza gauri negre ne ajuta Doamne Doamne, scapam de apocalipsa din 2012 sau nimic. Imi dai fundita?
Amandakeat, oricat te-as iubi, te-am prins cu mata-n ghips sau cu soimu' pe sperietoare. Programul se cheama Eagle Eye. Ils ont fait un film. Vous pouvez le trouver sur imdb.com.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, uite linkul in limba ta materna...
http://en.wikipedia.org/wiki/Hawk-Eye
Eu te iubesc sincer...:D