| Dutzulescu a întrebat:

Intereseaza pe careva de ce nu se mai aude nimic de acceleratorul de particule? big grin

Răspuns Câştigător
| PiGeY a răspuns:

Chiar m-am interbat ce s-a intamplat...au aratat doar testul ce l-ai facut, apoi boom, nimic nu s-a auzit de el, nimic nimic, acu vreo 2 zile am vb cu niste prieteni de subiectul asta! ma gandeam ca au gasit raspunsul si nu vor sa afle toata lumea!

7 răspunsuri:
| Spintecatorul a răspuns:

Nu.

| Dutzulescu explică:

A luat foc un segment din instalatia de racire de pe traseu, chiar in momentul in care l-au pornit.Defectul nu a fost facut public. S-au hotarat sa faca unul liniar acum.

| B3stgirl a răspuns:

Pe oameni nu i-a interesat de faptul ca acceleratorul de particule ar produce asa-zisa "Particula a lui Dumnezeu", ci faptul ca vai, daca este pornit va fi sfarsitul lumii.Deci oamenii au fost tinuti in suspans, si cand au vazut ca nu s-a intamplat nimic in urma pornirii acestui aparat nu i-a mai interesat, de aceea nu s-a mai auzit de el...

| ank a răspuns:

Da!
uimeste-ne! thinking

| crackiswack a răspuns:

Din cate stiu s-a oprit experimentul acela...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevarat ceea ce ai zis numai ca dupa a mai avut loc un experiment si noi stim de la fizica, ca atunci cind mai multe particule, aflindu-se intr-un anumit volum, se resping si se atrag dind o accelerare a energie se formeaza un atom, asa e?, asa s-a intimplat si cu generatorul de particule a facut un pirtz din care a iesit un atom laughing de-aia murim noi de foame...