| Inferno a întrebat:

Pentru crestini: In spatiu apar particule virtuale din nimic,care sunt o pereche particula - antiparticula si se anihileaza reciproc. In prezenta unei gauri negre, particula pozitiva este eliberata in spatiu si ce anegativa absorbita in gaura neagra, aceasta contribuie la evaporarea gaurii negre, cealalta poarta denumirea de radiatie Hawking. In momentul Big Bangului se prezice ca s-ar fi putut forma niste micro gauri negre. Acestea putea crea radiatia Howking din nimic. E ceva gresit la aceasta teorie? Deci care e problema.

6 răspunsuri:
| Inferno explică:

Adica ma faci mincinos sau cum?
Ce anume spui ca nu e adevarat?

| Inferno explică:

E complexa situatia.
Exista 4 forte si fiecare actioneaza dupa niste tipare, ei bine fiecare creeaza particule din nimic. Acum se baniese ca a mai aparut si forta a 5-a, Camelon.
Sut particule, anti particule ce se anihileaza reciproc, nu am reusit sa captam una, pentru ca dispar foarte repede.

| WR104 a răspuns:

Numai presupuneri deci pot presupune si eu ca totul este gresit cu aceasta teorie.
Nu spun ca nu-i adevarat dar eu personal presupun ca nu e adevarat.

Răspuns utilizator avertizat