| Vizitiul a întrebat:

Acolo unde nu exista dusmanie, s-ar lega mai usor o prietenie? Ce conditii trebuie sa indeplineasca un om pentru a vedea in el un dusman, dar nu adevarat prieten?

11 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Kronstadt,vai ce intelegator mai esti cu pisoias, chiar nu pot sa nu observ asta, asa fara nici un interes.Ca sa raspund la intrebare cred ca unde este dusmanie multa se leaga si prietenii mult mai durabile.Cind nu este dusmanie inseamna ca este multa intelegere si-atunci ce substrat ar mai avea prietenia?

| harciog a răspuns:

Al dreacu, tot pisica altuia e mai buna de mingiiat.Tu n-ai pisica s-o mingii si eu? Nu mai vezi mincare calda dupa aia.

| harciog a răspuns:

Kron,ai uitat ca nu-s decit un harciog? Astia din neamul nostru nu prea le avem cu felinele fi-r-as al naibii cu regnul animal cu tot.As fi vrut si eu sa mingii o pisicuta acolo dar tot de fofoloance am avut parte.

| MadnessCaffe a răspuns:

Posibil sa se poate lega mai usor o prietenie, dar asta nu inseamna ca imediat cine nu iti e dusman va fi prieten cu tine. Poate cei doi se for ignora in cel mai rau caz fara vreo dusmanie.

Pentru a vedea un dusman in altcineva acela trebuie sa iti faca un rau... sau sa faca rau cuiva sau unui lucru pe care il pretuiesti.

Un adevarat prieten ar trebui sa iti fie aproape si la bine si la rau, daca iti e aproape doar la bine nu mai e prieten laughing

| MidnightLady a răspuns:

Acolo unde nu exista dusmanie e plictiseala. Ar fi chiar naspa sa ma inteleg bine cu toata lumea. sad Nu am stabilite conditii, ca ma sucesc de la o clipa la alta, doar suntem un popor de reevaluati.

| pisoias a răspuns:

Hm...de obicei cei pe care-i consideram cei mai buni prieteni sunt cei mai periculosi dusmani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o regula. Eu ma consider cumva prieten chiar si cu unii dintre "dusmani" big grin Eu unul, chiar imi apreciez dusmanii, dar numai pe cei inteligenti.
Cel pe care il consider dusman, in adevaratul sens al cuvantului, nu indeplineste decat o conditie (hai, doua), si anume conditia imbecilului sau a curvei proaste. Ar mai fi de spus cate ceva, dar ma asteapta bereawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@pisoias, nu-i asa ca-i destul de greu sa vezi cine este cu tine, si cine nu? A dracu' viata astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=c1tZUYD-xu4
Eu o "dusmanesc" pe tipa asta de cand s-a apucat de muzica;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@harciog, de ce mama dracu' nu ma lasi sa mangai pisicile in liniste? Al dracu' ce esti, bagi mereu fitile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@MidnightLady, bine punctat! Harule, daca o combati si p-asta...
Harule, daca pisica miauna cum a facut una din judetul meu, o sa trec pe 21 schimba mana. Ce sa fac, mai dau si peste "gura-sparta".
Fa tu un drum la mine, si iti promit solemn (vezi bineinteles ca o fac public) ca o sa mangai pisici pana o sa incepi a te crede Lion Kingwinking
Am zis!