| Mihailescu_Valeriu_1953 a întrebat:

" Adevarul are tot atatea forme de abstract, precum abstractul, forme de absurd. Tu esti intregul Adevar ". Asa spunea Henri Coanda!
Intrebare : cat adevar si cat neadevar este in cuvintele sale?

Răspuns Câştigător
| Sociopatul a răspuns:

Din punctul meu de vedere, are dreptate. Spun asta pentru ca noi suntem singurii care pot pune etichete pe ceva. Cand spunem ceva ca este adevarat dar are ceva abstract la mijloc, asta se realizeaza prin prisma gandirii noastre. Iar asta face ca noi sa fim intregul adevar. Faptul ca noi tragem concluzia despre ceva, si daca vrem il facem adevarul nostru.

7 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ce Coandă bre!
Adevărul e din-colo de noi! (X-file)

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru mudokins78):

Defineste : "dincolo de noi "

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru mudokins78):

Un alt bun prieten spunea in acelasi context : " Adevarul exista si dincolo de varful nasului si dincolo de ce poti palpa cu mana ".winking

| mudokins78 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Hai că esti şi medium!

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru mudokins78):

laughing)))))) ce? cum adica edium? laughing)))

| mudokins78 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Domnu' valeriu, (cu v mic, că aşa am ales eu) eu nu vă înţeleg frustrările, dar domnu să fie cu dumneavoastră.
Heil H.

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru mudokins78):

Cu v mic; dar cu Doamna, ca stie sa gateasca Dumnezeiesc de bine
P.S. uneori tastatura imi joaca feste. Dar esti perspicace si suplinesti literele lipsa.winking Normal ca-s frustrat; amanta ma inseala cu barbata-su, soacra se incapataneaza sa depaseasca 147 de ani, 100 de metrii nu pot alerga in 9min si 14 sec., etc, etc. laughing) Doar Dracu stie cate alte frustrari oi mai avea; dar numa tie ti le spune, caci jucati in aceeasi echipa.winking laughing)