| SaveTheNature a întrebat:

Ai timp sa admiri (live, nu online)
-o furnica?
- niste frunze?
-norii?
-un caine vagabond?
-un batran cu haine vechi?
-cerul
-o pasare.
-copii de prin parcuri.
-o balta.
-ploaia
-vantul
-linistea diminetii.
-amurgul racoros.
Sau esti mai degraba ocupat sau preocupat cu altceva?
Ce altceva te fascineaza?

19 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

E bine s-o facem mereu dar, din pacate, viata nu prea ne lasa timp mereu si atunci nu ne ramine decit sa le inregistram frumusetea in mers.Ramin fascinat intodeauna de trairi intense carora nu le putem prelungi durata la nesfirsit, pina si contemplarea unui rasarit de soare obisnuit.

| Sentinel a răspuns (pentru harciog):

Viata n-are nici o legatura cu timpul dimpotriva, trimpul e cel mai mare obstacol pentru Viata.

| ThePoet a răspuns:

Am timp sa admir frunzele, norii, batranul cu haine vechi, vantul amurgul, linistea dimineatii, ploaia sau cerul. Cateii vagabonzi ma enerveaza la culme. Baltile sunt naspa si murdare, copii din parcuri sunt prea galagiosi si iritanti si furnicile nu-mi plac mie de felul meu. Sunt mai furnicofob.

| Downfall a răspuns:

Da, mai am timp şi de mărunţişuri din astea, dar care sunt totuşi valoroase. Nu mulţi apreciază frumuseţea lucrurilor aparent simple; dar dacă stai să le priveşti şi să le analizezi îndelung, vei ajunge la concluzia că sub suprafaţă se ascund adevărate complexităţi.

| dragos9234 a răspuns:

Am timp.

| dragos9234 a răspuns:

La ce exact te refereai cand ai spus''un batran cu haine vechi''?
La un batran din acela mai sarac si care trebuie sa traiasca dintr-o pensie de 300 de lei o luna? Daca da, sa stii ca nu ma lasa inima sa stau si sa ma uit la el gandidu-ma ca nu pot face nimic sa il ajut.

| SaveTheNature explică (pentru dragos9234):

Nu la asta m-am referit. M-am referit la faptul ca batranii sunt trecuti de vreme, prin viata etc. Au o intreaga istorie chiar si in hainele lor la care tin cu drag. batraniii de la tara ce vin sa viziteze orasul de ex.Fie ei si instariti, tot hainele vechi le prefera.

| Darkmagic a răspuns:

Daca nu avem timp de macar o parte din ele, la ce naiba mai respiram?
Ma fascineaza garile si aeroporturile, si-mi place sa citesc epitafurile de pe monumentele funerare din Bellu, na, asta mi-a scapat... happy
Nu s-ar zice ca nu sunt un animal social perfect. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Admiratul demararii trenurilor din gara :x
Nu oricine e fascinat de asa ceva.

http://www.youtube.com/watch?v=eRKL-4by5BE

| Darkmagic a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei...hai ca suntem doi. big grin

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Si astabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate astea am timp sa le admir, nu prea am timp sa te admir pe tine din pacate.

| Onio a răspuns:

Cand vine vorba despre frumusetile naturii, imi fac timp, si savurez fiecare clipa.

Imi fac timp pentru tot ceea ce ma linisteste, ma calmeaza si ma relaxeaza.

| Emilian601 a răspuns:

Am timp,
am timp sa ma trezesc dimineata la 5:25 sa vad rasaritul soarelui,

am timp sa ma holbez la stele in ore tarzii

am timp sa imi fac pisica putin fericita big grin cand o mangai indelug

am timp sa merg pe jos de fiecare data cand am un cer senin deasupra mea

timp sa stau sa ma uit la floarea pe care am plantat-o acum 3 luni si acum este in "plina glorie"

am timp sa ascult ploaia care lovese pamanul si sa vad pisicile cum fug de ea...

| SadBoyForever a răspuns:

Fetele laughing

| ZOB a răspuns:

Timp are toata lumea, ca nu a pus nimeni sechestru pe el inca. trebuie doar sa stim sa admiram si multi nu au invatat inca, din pacate.

| axnpictures a răspuns:

Nu. Timpul costa bani tongue

| myst a răspuns:

Universul, creatia, existenta

| stelistul01 a răspuns:

Mereu admir pasarile, furnicile, frunzele, un om cu haine vechi si mai ales cateii. eu iubesc foarte mult animalele cateii, pisici, veverite, hamsteri, caii, vacile, etc. eu insami am grija de 4 caini ii hranesc si ma joc mereu cu ei. asta ma preocupa pe mine ANIMALELE