| farukko a întrebat:

Ajutor TPU. sa stiti ca am iluzii clar-vazatoare adica paranormale
sa va spun Dece?
sa stiti ca eu stau la casa si casa aia ai mai stat cineva in ea si a murit acolo sa stiti ca mereu noaptea cand ma culc mi-e frica ca este fantoma ei care a murit in casa mea si dorm cu televizorul aprins si ATENTIE; cand imi vine sa ma culc se misca patul nu stiu de ce dar asta se intampla doar cand ma ia somnul dar patul se misca calumea ca si cum e cutremur dar nu e niciun cutremur si mereu cand adorm nu stiu cum fac de vad o mana care imi face cu mana sa ma trezesc si cand ma trezesc ma
trezesc brusc adica eu vad doar o mana noaptea cand inchid ochi si o vad la mine in camera vad doar o mana nu vad
tot trupul fantomei nu stiu de ce mi-se intampla asta va rog ajutati-ma ca mi-e frica sa stii ca mi se intampla chestia asta doar cand dorm singur in camera nu stiu de ce? zic si tatal-nostru dar degeaba ca tot vad ca se misca patul si patul se misca doar cand dorm singur in camera ca mai dorm si cu fratemiu va rog puteti sa-mi spuneti de ce se intampla sa vad o mana de fantoma doar cand ma culc si plus de asta se mai si misca patul dar se misca calumea dica tare si repede va rog ajutati-ma daca sunt bantuit recunosc ca am 16 ani dar nu stiu de ce pot sa vad o mana de fantoma deci eu nu vad trupul fantomei eu vad doar mana fantomei si se misca noaptea ca am citit un site despre depresie si se spune ca daca cazi in depresie auzi si vezi chesti care nu exista si eu sunt intr-o depresie mare ca eu nu rad nu plang nu sunt foate vesel va rog
ca femeia aia care a locuit in casa mea ea statea unde stau eu acum in camera mea si ma bantuie noapte nu stiu de ce dar nu imi face nimic doar o vad cum imi face cu mana nu stiu de ce ca eu n-am cunoscut-o pe femeia aia ia a murit inainte de nasterea mea
asa ca va rog ajutati-ma ca recunos ca mi-e frica dar sa va spun adevarul despre spirite sa stiti ca uni cred in ele iar alti nu
da exista dar eu nu cred eu spun adevarul ca ele exista dar nu pot fi vazute doar daca vrea D-zeu sa le vezi eu am pus la cale o experietnta necesara pentru spirite stiati ca! daca noua ne este
frica corpul nostru transmite socuri la creier ca ne este frica
si creierul nostru provoaca iluzi paranormale asa este dar daca voi nu ma credeti este advarat asa se intampla dar va rog ajutati-ma ca eu vad mereu noaptea o mana care imi face semn ca si cum sa vin la ea va rog
ajutati-ma si cum patul sa-mi spuneti de ce se misca patul nu mai cand dorm dar cand sunt treaz nu se misca de ce oare se misca patul in fiecare seara cand dorm si mai vad si mana fantomei nu stiu de ce ca eu nu prea recunosc eu nu prea m-am dus la biserica ca nu imi placea sa merg da asta e na si eram mic atunci
va rog sa ma ajutati cu 2 intrebari
1) de ce se misca patul noaptea cand imi vine sa dorm si
2) de ce vad o MANA de FANTOMA noaptea cand imi atipesc ochii va rog sa ma ajutati din suflet va rog sa nu ma luati la misto
ca eu chiar vad o mana doar cand imi vine sa dorm si se misca patul help plz me you va rog va rog din inima daca sunt bantuit de ea

5 răspunsuri:
| Aiwendil a răspuns:

Cheama un preot la tine in casa sa iti sfintesca casa, da cu tamaie, roaga-te. Faptul ca nu te duci la biserica nu are nici o legatura cu credinta in Dumnezeu.
Incerca sa vorbesti cu spiritul.Cu atat iti este mai frica cu atat fantoma iti va face mai mult rau.
Vrea sa te alunge.Nu te vrea in camera ei.Incerca sa te muti in alta camera daca poti.

| T0T a răspuns:

Mergi la psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un tic verbal ''sa stiti'', ''sa stii''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ateu din moment ce crede in vise stupide.E ca si cum ai crede in Dumnezeu.

| Ionutza2012 a răspuns:

Nu stiam, farukko, chiar nu stiam, multumim ca ne-ai luminat... Acum CHIAR am inteles, mai ales ca ne-ai spus acelasi lucru de minim sapte ori.