| amyy778 a întrebat:

de o luna se întâmplă chestii ciudate. Eu acum stau cu chirie intr-o casă unde a murit cineva, nu stiu daca are legătură. Vreau sa menționez ca eu cred in spirite, witchcraft, demoni etc. Ma simt urmărită, nu am nimic deschis, dar simt cum cineva respiră pe pielea mea. Noaptea, aud sunete pe hol, ma aud strigata uneori chiar daca nu sunt, cand sunt singura acasa aud pași pe hol. Aud diferite sunete in camera, nu am cum sa le descriu, ori am șobolani in pereți ori nu stiu, e ca si cum in peretele meu este un tramvai si trece cu viteza, maxim 2 secunde se aude. Uneori cu coada ochiului vad lumina undeva si cand intorc capul repede in acea direcție nu mai e. De exemplu acum 20 de minute stateam in pat, in fund si scriam ceva pe caiet si simțeam cum cineva este in spatele meu si se uita la ce scriu. Aud uneori mici sunete de scurtă durată. Simt furnicături pe corp, cum sunt usor atinsă, aud cum un creion s-ar mișca pentru 5 secunde dar de fapt nici nu este vreun creion. Ce credeți ca poate fi? Imi este foarte frică, nici sa dorm nu mai pot, dar ceea ce am observat este ca toate astea se întâmplă doar in casa asta. Cand merg la bunica-mea cu zilele nu simt nimic de genul ăsta. Dau fundă celui care imi da cat mai multe răspunsuri sa ma lămurească de tot acolo.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Bună! Aceste lucruri se pot întâmpla, nu ești singura, mai sunt nenumărate relatări ca ale tale în lume, după altele s-au făcut și filme, deci pe baza a ceva real, material inspirat după fapte reale. Ce poți face? Să chemi un preot pentru exorcizarea locuinței sau să te muți de acolo. În această perioadă este posibil să experimentezi paralizia în somn mai mult ca oricând, iar eu îți recomand să ai o lumină de veghe, ca să nu intri în panică din cauza unor motive banale + că îți conferă vizibilitate limitată spațiului. Din cate am citit, este evident că entitatea nu te-a urmărit și în alte locuri, deci aparține perimetrului aceluia, așadar, se poate face ceva mai mult ca sigur. Există o aplicație numită Sleep as Android, îți recomand să o folosești pe timp de noapte, dar ai grijă ca telefonul să fie complet încărcat, că îți va mânca jumătate din baterie, aproximativ happy.

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Un psiholog ai incercat?