| Sfinnx a întrebat:

Am auzit ca s`a gasit a 13-a planeta. si cica..aceasta ar fi ajutat la ...chestiile cu piramidele. As vrea numele =3 daca se poate.Am aflat asta de la ..profesoara de biologoe care a cititi pe net.era ceva gen nubys sau..cv in genu. Dau funda pentru primul rasp :3.

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Nibiru? Planeta aceia ficitva?

7 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Care sunt celelalte planete de la 8 pana la 13?

| Woodenpints91 a răspuns:

Îmi pasa atât de mult că s-a mai descoperit o planetă pe care eu nu voi ajunge niciodată, încât chiar acum, în momentul aflării minate veşti îmi desfac o bere în cinstea ei, oricum s-ar numi ea.

| RAY a răspuns:

Care e a 12-a planeta?

| RAY a răspuns:

Sistemul are 8 planete, pluto a fost retrogradata ca e prea mica

| relian a răspuns:

Scuze dar la scoala nu vau spus si cite planete are sistemul nostrum solar? Nu stiu ce este aia funda ca asa ai zis ca dai nu stiu ce dar mai bine ai da o bere cuiva si ai afla adevarul.Si anume ca nu exista nici a 12 si nici a 13a planeta.Ca urmare ai dat Berea asa la plesneala.Deci cindva pe timpuri erau 9 planete, insa cum zicea cineva pe aici au scos-o pe pluto pe motive ca e prea mica sa fie considerate o planeta.Deci nu stiu ce ai auzit dar nu e asa cum ai auzit. Sper sa nu te superi dar e bine sa retii doar ce este correct.

| Mădă0611 a răspuns:

De Nibiru vorbesti? Cica n-ar exista. Da, stiu ca acum e plin netu cu imagini si preziceri despre ea si 21.12. 2012, insa daca se deplaseaza asa incet, ar fi trebuit s-o observam deja cu ochiul liber, ar fi chiar mare, ca ar fi foarte aproape de noi.

| cosmin1211 a răspuns:

Ma, dar nu mai crede si tu toate prostiile. Gandeste logic doar. Planeta a fost descoperita abia acum. Egiptenii nu au fost ajutati de extraterestrii sau de alte bazaconii, puri si simplu aveau sclavi care daca nu faceau ce li se zice erau omorati. Zeitatile egiptene sau de orice fel, inclusiv "Dumnezeu" nu sunt reale. Si o planeta de care egiptenii nici nu stiau nu avea cum sa ii ajute la construirea piramidelor. In schimb, ei, intr-adevar, isi aliniau piramidele cu razele soarelui sau lunii.