| naty_3185 a întrebat:

Am auzit ca testele nationale se da odata pe semestru, iar tezele la romana, matematica si istorie(geografie) se dau in ambele smestre! este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Georgiana95 a răspuns:

Pai se va da o testare nationala in mai, doar una pe tot anul la romana si matematica, iar tezele la clasa se dau pe ambele semestre la romana, mate si geografie/istorie

4 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Mai, tezele se puncteaza ca examen. Asa a fost si la mine ( eu am facut parte din prima generatie care a luat parte la asa ceva ).
Teza se trece in catalog ca atare, si se puncteaza mai departe pentru admitere.
Deci, ai grija ce faci aici fiindca conteaza mult pentru viitorul tau.

| www a răspuns:

Daca testele nationale se dau o data pe semestru adica in ambele, din moment ce zici o data pe semestru, si tezele se dau in ambele semestre nu cumva testele nationale sunt tezele nationale raised eyebrows?

| naty_3185 explică:

Nu www! tezele se dadeau pe ambele semestre, iar testele doar pe un semestru!

| florinel_8849 a răspuns:

Nu cunosc intra pe googal si afli tot ce doresti