| anonim_4396 a întrebat:

Buna!happy.

Sunt in clasa a - 8 - a - C si vreau sa stiu ca tezele unice adica : Romana, Mate, Geografie/Istorie se dau doar in primul semestru sau in al doilea?sad
Va rog ajutati-ma!happy.

Răspuns Câştigător
| raluca1996 a răspuns:

Deci...Si eu am trecut in clasa a VIII-a...
Vei da teze la sf. fiecarui semestru la:Romana, Mate si Istorie/Geografie(la alegere).
Si dupa doua saptamani de la sf. scolii vei da doua testari nationale la romana si matehappy
La liceu vei intra pe baza mediei claselor V-VIII si 50% va fi media testarilor.
Succeshappy

6 răspunsuri:
| nicoleta24 a răspuns:

Se dau in amandoua semestrele...adica cel putin se dadeau.acum nu mai sunt, se dau teze obinuite si testare nationalawinking

| Yannaa a răspuns:

Pai anul asta nu se mai dau teze unice se dau doar teze normale la romana si mate pe ambele semeste si la finalul anului(prin iunie) se da examen la romana mate istorie/geografie si in caz de esti la o clasa cu bilingv se da si bilingvul

| AllForOne a răspuns:

Din ce ne-a spus noua diriginta, nu se vor mai da teze unice ci doar teze simple.
Si examenul la romana va fi pe 20, iar cel la mate pe 22.
Vacanta celor de a8-a va incepe pe 10 iunie.

| Ɩиɢɛятяιƨт a răspuns:

Anul asta se vor da teze normale atat pe sem I cat si pe sem II la romana, mate, geografie/istorie insa pentru admiterea la liceu se dau examene gen capacitate, adica din toata materia din 5-8 la romana si la mate. Sper ca ti-am fost de folos!
>big grin

| andre_9286 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a8a si la inceput de an scolar diriginta ne-a zis ca o sa dam teze la mate si romana pe amandoua sem si dupa 2 saptamani dupa sf scolii vom da 2 testari la mate si romana. Anu acesta s-a scos testarile la geografie sau istorie.

| Valysx a răspuns:

@Yanna Sunt la un liceu de muzica, la Sabin Dragoi unde fac muzicawinking.