| Cksihja a întrebat:

Am avut un fel de Deja Vu foarte ciudat. A început cu o amintire iar apoi peste câțiva ani s-a întâmplat acel lucru.
Deci în amintire eram în tren și m-am întâlni cu niște persoane pe care nu le cunosc. Apoi a venit realitatea și ceea ce era o amintire ciudată s-a adeverit, eram în tren era o zi perfectă și eu de obicei nu prea sunt deschis cu străinii dar în ziua aia am avut impresia că sunt printre cunoscuți. Și oamenii nici nu vorbeau româna. Era un fel de limbă necunoscută mie dar care parcă o înțelegeam. Mă gândeam eu: mi se pare, dar de ce am avut amintirea aia prevestitoare?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Tuturor ni se intampla aceste vise sau momente de deja vu.
Nu-i nimic anormal sau de speriat.
Nu te afecteaza si nici nu te dor. Poti sa le tii minte sau poti sa te amuzi pe seama lor.