| Dmesss a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta odata, dar nu am primit un raspuns pe masura. Poate de data asta, cineva...: Dumnezeu ATOTPUTERNIC, poate crea o piatra pe care nici el sa nu o poata ridica?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu ai pus-o tu, ai gasit-o pe net. E o mica diferenta.

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da.Poate totul.

| EmaS a răspuns:

Te crezi smecher?

| Vizitiul a răspuns:

N-a vrut s-o ridice mah, ca sa avem noi subiect de "filosofeala".

| DorelSudoru a răspuns:

Lol pe asta ati luat-o de pe google lol...e o condradictie gramaticala.pentru ca daca e atotputernic poate face orice(chiar si o piatra care so no poata cara)dar in acelasi timp o poate cara deci lasana cu "glumele" si intrebarile de pe google

| Necrophagist a răspuns:

Contradictiile tampe, aberatiile logice, nonsensul nu intră sub atotputernicia lui Dumnezeu.El fiind omnipotent nu exista o piatra atat de mare astfel incat sa nu poata fi ridicata.E ca si cum ai vorbi despre un patrat rotund si apoi Dumnezeu nu face o premisa in care el nu este Dumnezeu.

| Dmesss explică:

@ganton, iar fumasi etnobotanice? mai lasa-le dreacu!
@Lora, deja simt asa o legatura cu tine. Vrei sa ne cunoastem?

| Dmesss explică:

Mihaela Mar nascuta in 86, nu uita ca in fata Domnului toti suntem la fel!

| dexro a răspuns:

Asta ii o intrebare rasuflata si iti zic asta chiar daca eu unul nu cred in Dumnezeu. Dar jucanduma putin imi imaginez ca el exista si este asa cum este descris iti pot spune ca nu are importanta marimea ci faptul ca este in puterea Lui sa creeze ceva de neridicat sau nu... Tu daca faci un bolovan mai greu decat tine inseamna ca bolovanul iti este superior?

| WR104 a răspuns:

Tu crezi ca Dumnezeu intra aici pe TPU ca sa iti raspunda tie? Altcineva nu are cum sa iti raspunda.

| MytyKoste a răspuns:

Daca gandesti logic e imposibil.
Consideram ca "d-zeu" poate creea orice.Deci ne imaginam ca a creeat cea mai grea piatra pe care el considera ca nu o poate ridica.
Dar daca nu o ridica inseamna cu nu mai e atotputerniclaughing.

| ganton a răspuns:

Cui ii pasa...

| ganton a răspuns:

N-am fumat. Abia dupa ce am raspuns la intrebarea asta am observat ca esti troll. Altminteri nu ziceam nimic.

| myhaelamar86 a răspuns:

Din moment ce a creat un cretin pe care nici El nu-l poate intelege, nu vad de ce nu ar putea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea a fost pusa de atatea ori, si face concurenta celei cu oul si gaina.ar mai fi una.cu ciorba de burta, userii mai vechi stiu despre ce e vorba.intrebarea asta poate fi piatra ta de poticnire in drumul devenirii tale.afla raspunsul sau ocoleste-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te ma dreacu si, cum si eu sint a dreacu'nu mai ramine decit sa-ti raspunda Dreacu...asa ca stai si asteapta rasp.