| Helena0501 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au sau au lucrat aceasta carte. Pentru ce clasa e culegerea de Mecanica Fizica, scrisa de Florin Macesanu, Uliu Florea? Cum sunt cartea si, in general, problemele si exercitiile lor? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 56papy a răspuns:

Cartea conţine 352 probleme de mecanică fizică (enunţuri şi rezolvări complete) de nivel liceal şi postliceal, destinate elevilor pasionaţi de fizică şi capabili de performanţă, care se pregătesc în cadrul Centrelor de excelenţă pentru Olimpiade şi concursuri şcolare.