| ѕოiℓεƒօгოεεℒԾѴℰ a întrebat:

Heyy... Ce mai faceti? Vreau sa va intreb despre o carte care se numeste "La rascruce de vanturi". Am auzit mult de cartea asta.De cine e scrisa? Merita citita? Dau fundita!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AlerimxD a răspuns:

Cartea e scrisă de Emily Brontë. Am citit-o și mi-a plăcut. Dacă îți plac poveștile lungi, captivante și încurcate îți recomand să o citești, dar dacă te plictisești ușor nu, pentru că în anumite momente pare plictisitoare.
La sfârșit fiecare detaliu este superb și este în top 3 cărți preferate pentru mine.

1 răspuns:
| aly19223 a răspuns:

Da este foarte frumoasa daca nu vrei sa o citesti te poti uita la film a fost facut exact dupa carte daca cauti pe net gasesti sigur