| RobertG101 a întrebat:

Am o teorie care s-ar putea să șocheze două tabere ce se află într-un război continuu și inutil: Heterosexualii și LGBTQ+, dar cu puțină gândire logică, ar putea cădea de comun acord într-un final.

Toți oamenii sunt bisexuali. Cum de am ajuns la concluzia asta? Ei bine, după experiență proprie, puțină cercetare și meditație, am ajuns la această concluzie din mai multe descoperiri.

1. Cele mai urmărite materiale pornografice sunt cele în care un bărbat și o femeie fac sex. După experiența proprie, recunosc că m-au cam atras ambele sexe. Și pun pariu că nu sunt singurul. Indiferent dacă ai fost crescut cu cea mai bună educație din lume într-o familie în care toți sunt heterosexuali și impun asta cu forța, nu poți nega adevărata natură a omului.

2. Animalele, la fel, sunt bisexuale. Mă refer în special la mamifere deoarece suntem înrudiți genetici cu multe, dacă nu chiar majoritatea dintre ele. Chiar dacă doi masculi participă în acte sexuale, asta nu înseamnă că sunt homosexuali, dacă ar fi fost, ei bine întreaga specie s-ar fi dus de râpă din acea zonă unde se află.

3. Simbologia. Un simbol ce mi-a venit în minte este Țapul din Mendes. Majoritatea din voi asociază această operă de artă cu tente negative, chiar dacă nu este cazul. Și mie mi-a fost puțină teamă din cauza Teoriilor Conspiraționiste pe care ELE au dat această teorie falsă. După părerea mea, acest desen reprezintă natura bisexuală al omenirii și posibil tuturor formelor de viață, dar și altele pe care voi le doreți să le asociați.

Deci ce părere aveți, credeți că greșesc? Dacă da, vă rog să-mi dați voi alte teorii, pentru că mă interesează și alte puncte de vedere.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ar fi trebuit sa te astepti la asa ceva. In principiu, mergi pe un rationament usor gresit. Ce zici tu se refera la TENDINTE. De exemplu daca mi se pare ca Johnny Depp e hot, asta nu inseamna ca i-as lua stromeleagul in plombe cu prima ocazie. Chiar daca m-ar excita un film gay, sa zicem, asta nu m-ar face homosexual. Poate ca mi-as pune-o cu un/o(?) shemale, dar la fel... asta nu mi-ar schimba orientarea DE BAZA.

53 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cam slabuta teoria asta a ta, exprimata in doar 10-15 rinduri de carte. Ma asteptam la cel putin doua pagini.
Marea ta greseala e ca impui teoria ta. "Nu poți nega adevărata natură a omului", crezind ca "adevarata" e cea din teoria ta. Dar nu, regula e simpla: un baiat se va uita dupa o fata, o fata se va uita dupa un baiat. Ca mai sunt si exceptii, ele confirma regula.
Si nu incerca sa faci pace acolo unde nu e cazul, delimitarea intre hetero si LGBT e clara.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zero logica in tot ce ai scris. probabil vroiai sa postezi la amuzante dar ai gresit categoria

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. lumea e atrasa de actul sexual, nu de ambii parteneri. Si te inseli, cele mai cautate categorii de pe site urile de adulti sunt cele legate de lesbiene. Deci, niciun argument valid aici.

2. Dupa cercetari au fost gasite putine specii, daca nu ma insel doar delfinii, care intretin relatii homosexuale. Si doar cateva specii care fac sex pentru placere si nu pentru reporoducere.

Afirmatia asta nu are nicio logica.

"Animalele, la fel, sunt bisexuale. Chiar dacă doi masculi participă în acte sexuale, asta nu înseamnă că sunt homosexuali"

la 3, doar trolezi

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns:

Asta se poate numi 'concluzie'?
Sa-ti dau un sfat prietenesc, nu toti suntem la fel, eu iti garantez ca imi plac femeile 100%, astea-s doar teorii de propaganda ce lansati voi/

| LoveSleep a răspuns:

Iar ăsta cu ideile lui "șoc", de viață...

| SG1995 a răspuns:

Ei bine ai si nu ai dreptate. Orientarea sexuala are doi factori, psiho-sociali si genetici. La nivel genetic ai doua seturi gene, una hetero, alta gay, astea exista la nivel de predispozitie... Pe scurt majoritatea un genele hetero dominante, alti au ambele gene codominante bisexuale si in cazuri mai rare gene gay. Toate asta tine de caracter genetic predispus, care pot fi influentati de factori psiho-sociali. De exemplu sunt cazuri mai ales in cazul femeiilor, cand din cauza abuzuriilor persoana isi reprofileaza orientarea sexuala, din cauza ca sexul. opus ii creeaza disconfort.

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns (pentru RobertG101):

Prietene spui prosti, afectiunea nu are legatura cu genetica, deoarece genele nu iti determina emotiile, nici macar cu sexualitatea, sexualitatea si afectiunea umana sunt doua chesti diferite, daca iubesti pe cineva nu inseamna ca faci sex cu persoana respectiva. Apropo exemplu cu personalitatea e irrelevanta, caracteristiciile care le mostenesti genetic nu iti determina viitoarea personalitate decat in mica masura, in mare parte asta tine de mediu de viata si experientele avute. Apropo tu nu iti poti schimba personalitatea integral in mod volitiv doar aspecte ale ei, iar daca crezi ca genetica e deplasata ai lacune mari la acest capitol. Cum am zis orientarea sexuala e inascuta, dar se formeaza in timp in mod decisiv. Apropos ai dreptate nici heterosexualitatea nici homosexualitatea nu e prezenta in proportie de 100% intr-o anumita persoana, exista o sansa de 10% ca o persoana sa manifesta atractie si pentru sexul opus, si cred ai realizat ca faza cu afectiunea e un non-sens.

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns (pentru RobertG101):

Ti-amzis ai dreptate, dar nu total, in mare sunt de-acord, totusi in definitiv orientarea sexuala tine de mai multi factori, de aia nici nu se trag concluzi decisive. O seara buna!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sa fii homalau nu-i un pacat; este doar un mare handicap mintal, numit in termeni medicali "deviatie comportamental sexuala" ( comportament sexual deviant ), iar asta este ceva asemanator schizofreniei-paranoide.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RobertG101):

Mai studiaza statisticile; sub 2 la mie sunt in categoria L.G.B.T., dar au gura mare, au organizatii foarte vocale, au reprezentanti in functii de conducere si decizie, se sprijina si se apara intre ei, etc., etc.

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Ok ba frate hai sa-ti zic cam care-i treaba.
Oricine poate sa conceapa niste teorii.si un neica nimeni.dar iti trebuie validare ca aceste teorii sa prinda credibilitate.
In primul rand nu poti sa afirmi ca toti oamenii sunt bisexuali; e o aberatie.Sunt trei categorii de oameni d.p.d.v. sexual asumandu-ne ca bisexualitatea este a treia.Nu poti tu pur si simplu sa-i bagi pe toti intr-o oala..la fel si cu animalele doar ca ele nu au aceeasi capacitate ca oamenii sa ia decizii si ar fi mai "normal" sa vezi tiparele astea la animale decat la oameni pentru ca noi avem constiinta mult dezvoltata fata de acestea.Sa-ti spun ceva..sunt de acord cu tine intr-un procent mic. daca te gandesti pana si religia spune ca e normal si natural ca oamenii sa aiba ganduri de tenta sexuala fata de sexul opus si/sau implicit ambele sexe..numai ca tine de tine sa analizezi gandurile astea si sa vezi daca te identifici cu ele...ai grija pe internet e multa dezinformare si e usor sa-ti faci pareri gresite despre anumite lucruri si sa ajungi sa le consideri rationale..simbolul ala nu are treaba cu ce spui tu si e luat din alte culturi.Concluzia e ca teoria ta nu e valida si ar trebui sa nu acorzi atentie la toate "prostiile". bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns:

Teoria ta ar putea fi valabila pentru multa lume.

| PersonajFictiv a răspuns:

Te inseli.
Eu nu am avut in viata mea nici cea mai mica atractie pentru un barbat.
Sunt total heterosexual, daca vine cineva cu " studiile au." ma f in studiile lui.

Răspuns utilizator avertizat
| PersonajFictiv a răspuns (pentru HummingMarine):

Crezi ce vrei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as sfatui ca aceasta teorie sa o prezinti in viitoarea ta teza de doctorat.

| Satango a răspuns:

Bună!

Uneori nu e bine să ne complicăm existența prin a căuta răspuns pentru fiecare chestiune. Însă te înțeleg, ești o persoană rațională. La fel și eu.
Sunt bisexuală. Am început să realizez acest lucru cu doi ani în urmă. Latura lesbiană tind să cred că era deja prezentă cu foarte mult timp în urmă, însă nu și conștientizată.
Am încetat să mai caut răspunsuri legate de asta: De ce aș fi așa? De unde a pornit? Care sunt consecințele? etc. Doar accept și mă bucur că sunt astfel. Că am curajul să fiu eu. Am împărtășit emoții atât cu femei, cât și cu bărbați.
Conceptul LGBT a devenit o temă discutabilă ca politica și religia. Teme care aduc ca urmare violența, fie ea verbală sau fizică. Evit deseori să mă implic în astfel de teme.
Sunt cine vreau să fiu și nu voi încerca să conving pe cineva de asta atâta timp cât nu este deschis spre acest orizont.

Răspuns utilizator avertizat
| 393Dan a răspuns:

Imi place logica ta, "nu-s bi, sunt la fel ca toata lumea, pentru ca toata lumea e bi" x) Eu nu-s bi, sa mor ca nu sarut un alt barbat in viata. Si nu numai ca porпo in 3, doi baieti si o fata nu ma pot uita, dar si cand in 2 cand vreo 10 minute ii suge, tot timpul sar, pentru ca mi-e greata sa ma ma uit la penisul altuia.
Ce tine de "razboiul" hetro - lgbt, eu zic sa ne unim fortele contra feminazilor si veganilor laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiWeisz a răspuns:

Este adevarat ca multi heterosexuali au si inclinatii bisexuale poate, dar nu poti spune ca toti. Experienta ta personala este irelevanta intr-o astfel de afirmatie, nu poate fi extinsa la un nivel populational. Cercetari...cam greu cu cercetarile in acest domeniu, nu exista studii care se ocupa cu asta, cat de bisexual esti tu sau eu sau mai stiu eu cine.
Iti dau dreptate in sensul ca anumite persoane, desi heterosexuale, se pot "simti" oarecum atrase si de persoane de acelasi gen, dar nu este comparabila nici macar cu atractia pentru sexul opus.

Răspuns utilizator avertizat
| Rm12 a răspuns:

Stii, mediatia adesea iti duce mintea pe alte cai, unele proaste, cand esti prea implicat in ea.

Răspuns utilizator avertizat
| nukemdfkz a răspuns:

Ai nevoie de Dumnezeu, ce-ai fumat?

Răspuns utilizator avertizat
| ConradBarbarul1111 a răspuns:

Sa stii ca ai o teorie destul de plauzibila., nu stiu la ce se refera punctul 3, dar iti dau dreptate oricum! pana la urma conteaza cum te simti tu bine sa fi!happy