| CezarAlex222 a întrebat:

Salut, dacă o fată urmărește o pagină legată de fetele bisexuale și a apreciat câteva postări cu unele fete bisexuale sau lesbiane credeți că susține sau sunt șanse să facă parte din lgbtq+?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu toti cei care au fantezii sexuale cu LGBT sau consuma porno LGBT fac parte din LGBT.

Practic, chiar daca ar avea cateva experiente de tip lesbian, asta n-o face lesbiana sau bisexuala. De ex. poate constata ca de fapt nu-i place asa ceva (in realitate). Ca in realitate e altfel decat pe video.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca in mediul online asta se traduce mai mult drept sustinere.Si eu am dat like la foarte multe miscari civice, la ong-uri, initiative de antreprenoriat si altele, dar nu inseamna ca fac parte sau sunt implicata.Pentru a afla cu adevarat ce orientare sexuala are ea, ar trebui sa cauti in realitate, sa intrebi de prieteni comuni, de exemplu, nu in online.

| anonim3247 a răspuns:

Poate să facă asta cu efect invers, adică să creadă alții că e așa și să vadă reacțiile lor.

| VelicanEmilia a răspuns:

N-are treaba una cu alta... Eu spre exemplu urmaream pe retelele de socializare multi "Tomboy", travestiti, gay, desi pe mine nu ma atrag sexual, fiind heterosexuala, casatorita, cu un copil acasa.
Pur si simplu imi starneau interes, voiam sa stiu mai multe despre ei, sa-i cunosc mai bine prin intermediul pozelor, sa le descopar pasiunile s-a.m.d;