| Geanin a întrebat:

Am observat ca multi romani afrirma ca le place sau displace ceva, subiectiv. Adica majoritatea romanilor le place/displace ceva din motive ca : sunt romani, din religie, din starea sociala si deoarece cineva le impune. De sunt majoritatea romanilor asa? Eu de exemplu daca imi place ceva nu imi place ca tine sau nu tine de Romania etc.

5 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Aproape toti oameii de pe pamant au preferinte bazate pe cele 3 lucruri pe care le-ai mentionat. Nu e ceva specific romanilor.

Romanii au alte probleme, specifice lor (si unele specifice europenilor).

| Ecea a răspuns:

Tu nu esti roman?

| Geanin explică (pentru Ecea):

Ba da! Dar nu ma consider in majoritatea proasta.

| Adiii23 a răspuns:

Pai sunt oameni usor de manipulat care isi schimba parerea foarte repede. Cam asa sunt toti

| Kwiat a răspuns:

De multe ori oamenii critica pe altii pentru asi ascunde minusul lor. Deci gindind logic tu ai un plus pe care nu il au ei.