| anonim_4396 a întrebat:

Ce îți place cel mai mult la tine?

Dar ce îți displace?

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ma bucura faptul ca pun pret pe chestii scumpe, incepand de la masina care musai trebuie sa fie noua si scumpa pana la haine din superdry si adidasi de marca. Alt avantaj care il am e financiar, cand am bani stransi in cont ma simt bine fericit cu chef de viata pot investii si produc idei de viitor.

| cristi202 a răspuns:

Ce imi place la mine - empatia ce o am fata de alte persoane.
Ce imi displace - ca nu sunt intotdeauna atent atunci cand ar trebui cu cei din jur.

| RAY a răspuns:

Absolut totul, sunt frumos, bogat, am o inima de aur de 24 de karate, personalitatea cea mai buna dintre toți semeni mei, ma copii iubiți-vă dar și evoluați, tu cel de ieri nu ești cel de mâine dacă faci cv în prezent, tu trebuie sa te iubești pe tine, dacă tu te urăști cum sa te iubească altcineva? Deci evoluați

| Drimmero a răspuns:

Fizic: Cel mai mult la mine iubesc parul care e genial din toate punctele de vedere, ochii pentru ca sunt inchisi la culoare, sprancenele pentru ca sunt foarte expresive, ma ajuta sa imi exprim usor starile, ar mai fi chestii care imi plac dar astea momentan sunt pe primele locuri.
Moral: Personalitatea, stiu sa ma adaptez oricarei persoane, cum sa o iau, sunt in stare sa port un dialog cu absolut oricine fara sa ma simt intimidat de numele/statutul social al acesteia si sa iasa discutii faine, e un atuu ce imi vine natural.

Ce imi displace: Ca ma enervez repede, lucrez la asta sa fiu mai rational, lucrez sa am mai multa rabdare, sunt incapatanat si tratez multe lucruri superficial desi nu ar trebui, astea se repara, am rezolvat altele care erau mai dificile.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Cum îți îngrijești părul?

Uite, și părul meu a început să crească, după ce a trecut printr-o lungă perioadă de "hibernare", în care, din cauza problemei cu tiroida, a căzut foarte, foarte tare (rămăsese mai puțin de jumătate) și devenise foarte fragil. Acum a început să își revină și se simte ca o periuță la nivelul scalpului...și știu că o să dureze mult până se va îndesi. E și puțin despicat la capete pentru că nu i-am luat vârfurile de câteva luni cred...dar nu doar la capete, ci și prin el (pentru că firele nu au crescut uniform).
Ce mă sfătuiești să fac? Să îi iau puțin vârfurile și să o fac din 3 în 3 luni câte un pic? Faza e că îmi doresc din suflet să am părul lung (acum e mediu și foarte rar), însă vreau să arate și bine.
Oare ar fi ok să îl ajut cu niște suplimente sau ceva? Uleiuri nu doresc să folosesc pentru că deja are tendință de îngrășare.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema cu tiroida a generat probleme hormonale care au atacat foliculii tai, mai ales ca ai avut stres si probleme cu alimentatia, toti factorii astia au dus la probleme cu parul. Ai fost la medic? In primul rand recomand sa consumi proteina animala pentru ca alea contin vitaminele necesare care ajuta la sanatatea parului, il fac mai puternic, lasa stresul si dietele sarace in nutrienti. Trebuie sa ajuti parul sa creasca din interior dandu-i alimentatia corespunzatoare. De obicei nu prea functioneaza mai nimic din comert pentru par, trebuie sa te ajute foarte mult genetica pentru a avea un par des si sanatos si apoi alimentatia, sa eviti stresul. Ar fi bune niste suplimente cu vitamine sa iei, nu ar strica pentru ca cel mai probabil ai sau ai avut carente in organism, fier in special, lipsa fierului si a vitaminei B12 duc la rarirea parului sau fragilitatea lui. Eu zic sa iti lasi parul in pace momentan, da-i timp sa creasca, sa se mai indeseasca, mai important acum e sa il lasi sa-si revina, de obicei femeile nu prea mostenesc alopecia de la tati, iar voi rarirea parului e temporara urmand sa isi revina dupa ce se elimina factorii care au dus la rarirea lui. Deci alimentatie bogata in proteine si vitamine, evita stresul si rezolva problemele cu tiroida daca inca ai, dereglarile hormonale de acolo mai mult ca sigur sunt vinovate.

Cat despre ingrijirea parulu meu...vei rade dar eu nu-mi ingrijesc parul cu absolut nimic, nu il dau cu nimic, il spal zilnic, ma mai si usuc cu uscatorul si nu arata deloc ars, ba din contra...pur si simplu e vorba de noroc, mai am si gene de chelios in familie si inca n-au ajuns la mine, seman cu bunicul patern la par si cu tata, iar ei in tinerete nu au avut probleme cu parul avandu-l des, e foarte posibil sa ma ajute momentan genele, iar pe langa asta consum foarte multe alimente bogate in proteine precum carnea, oua, lactatele, evit stresul, insa eu zic ca de vina sunt genele momentan.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Acum mănânc normal și cât mai sănătos, nu vreau să îmi mai bat joc de corpul meu. Consum și carne de o bucată bună, în special de pui. Vitamine am luat un timp, însă după ce am observat că începe să se depună cam repede pe mine, am încetat să iau. Oare să continui cu vitaminele?
Cât despre genetică...cel mai mult o moșteneasc pe mama mea, care în tinerețe a avut un păr superb, însă niciodată lung. Avea firul gros și ondulat și părul des. La mine firul nu e chiar atât de gros, cel puțin acum mi se pare cam subțire - posibil tot de la fostele probleme cu tiroida?
În concluzie, să las stresul și să mănânc bine. happy

Mulțumesc pentru răspuns. Sper să îți păstrezi și tu părul frumos cât mai mult timp.
Sănătate!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu doza de vitamine cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un medic sa te ghideze corespunzator in consumarea lor, e cel mai in masura.
Cel mai probabil problema cu tiroida ti-a subtiat firul de par, parul de obicei e afectat in mare proportie pe baza hormonala, orice afectiune hormonala poate ataca parul, de aia femeile au un risc mai ridicat de a avea probleme cu parul tocmai din cauza dereglarilor hormonale si proceselor de genul care au loc mai regulat la ele, la barbati in mare parte problemele cu parul apar din cauze genetice care tot de hormoni sunt controlate dar genetica fac ca problemele alea sa apara. E foarte bine daca ai lasa stresul si ai manca bine, ii dai timp parului sa se regenereze sanatos si sa isi revina, dar trebuie sa ai rabdare, pot dura si luni, chiar 1 an, 2.

Cu placere! Merci si eu, la mine depinde doar de genetica, fac doar tot ce pot sa-l pastrez, daca de maine genele decid sa mi-l dea jos n-am ce face decat sa ajung la cutit : D

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi place... ca nu pot sa ma supar.

Imi displace... ca nu pot sa ma supar.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Urâtule. tongue

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

A da?
Ia zi tu atunci thinking

| Mosotti a răspuns:

Imi place ca-s mai copilaros.

Nu imi place ca mananc a prost asa de multe ori, mananc mult de nu se poate, uneori si doi cozonaci de 450 g odata.

| SilentRain a răspuns:

Nimic
Tot

| Lukasssz a răspuns:

Nu imi place nimic la mine si imi displace tot

| Apokales a răspuns:

Simtul umorului, faptul ca pot sta singur mult si bine, rezistenta la rutina.

Memoria de scurta durata dificitara, lipsa de coordonare, carentele in plan social.

| StrongHeart a răspuns:

Imi place ca ma pot adapta la orice situatie, dar asta ma face un om schimbator si asta imi displace.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Ce imi place cel mai mult la mine?-Mintea mea
Ce imi displace?-Faţa mea sad

| anonim_4396 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Eh, nu le putem avea pe toate. E ok...era mai rău dacă era invers. Dacă se poate...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Fizic : ochii
Ca caracter : visătoare dar cu picioarele pe pământ, echilibrată, sensibila dar puternică, empatica.

Fizic : gropitele din obraji happy
Că caracter: Destul de nehotărâtă, când trebuie să iau decizii importante, sensibilitatea, uneori o consider un defect, de asemenea și tăria de caracter... uneori m-a dus la decizii pripite, contrar a ceea ce simteam.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce culoare au ochii tăi? happy

P.s. Gropițele din obraji sunt o calitate, nu un defect.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Căprui.

Unii băieți zic asta, dar nu îi cred, mie nu îmi plac.

| Cheo0S a răspuns:

Cum arat.
Ca sunt orgolios si sick si pervers.

| MirceaCalNebun a răspuns:

Poponetul meu sexy

Picioarele mari

| harhimp a răspuns:

Cele neștiutelove strucklove struck.
Cele... știutehee hee.