| Cristian_Andreii_1990 a întrebat:

Am si eu o intrebare care ma macina.

Cum pot baga un lichid intr-o planta?

Adica, am 100ml lapte si pun la fiert impreuna cu gazon,vreau sa se combine,sa se omogenizeze, gazonu sa intre laptele in el.

Trebuie sa fierb pana se dizolva tot?
Sau cum le pot omogeniza?

Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu inteleg pentru ce ai vrea sa faci lucrul asta sau ce crezi ca vei obtine din experimentul asta, pentru ca dupa parerea mea nu are niciun rost si este o pierdere de lapte si gazon.
Daca fierbi gazonul cu laptele, fara sa pui apa, la o temperatura ridicata laptele va intra in gazon, insa nu va fi o chestie omogena, ci o sa semene cu o ciorba cu lapte si verdeata. Daca vrei sa omogenizezi substanta, foloseste un mixer.

1 răspuns:
| Kaℓi a răspuns:

Incearca mai bine cu spanac... si un fir de usturoi, un praf de sare big grin